טבעות אירוסין וינטג' – אהבה עם טעם של פעם

עבור כלות שמחפשות משהו קצת שונה כדאי מאוד לשקול טבעת אירוסין וינטג' – שהיא טבעת אירוסין בעיצוב עתיק יותר. לא רק שיהיו בכך ייחודיות וקסם מובנים, אלא שטבעות אירוסין וינטג'יות הן גם בדרך כלל יקרות פחות. לרוב טבעות אירוסין בסגנון וינטג' יהיו בעלות עיצוב אומנותי יותר והן יהוו פריט עם ערך סנטימנטלי שתרצו להעביר גם לדורות הבאים. בין אם אהבת חייך רוצה טבעת אירוסין וינטאג' או שאתה פשוט בוחן חלונות ראווה של חנויות תכשיטים, אל תדאג. במאמר זה תלמד מה הופך טבעת אירוסין לתכשיט וינטג' ואילו סגנונות ואלמנטים עיצוביים קיימים בטבעות אירוסין וינטג'.

 

מהי טבעת אירוסין וינטג'?

 

תכשיטים בסגנון וינטג' משקפים את הסגנונות העיצוביים של תקופות עתיקות יותר כמו התקופה האדוארדית, העידן הויקטוריאני ותקופת הארט דקו. תכשיטי אספנות בסגנון עתיק מתאפיינים לרוב בשיבוץ אבנים בטכניקות עדינות שנקראות מילגריין ופיליגרן. אלו הן שתי טכניקות פופולריות המשמשות ליצירת תכשיטים בסגנון רטרו וינגטג'י וטבעות אירוסין וינטג'.

חריטה מילגריינית היא עיטור המעניק לטבעת מראה עתיק – עם כדורי מתכת זעירים המקשטים את זרועות הטבעת וכתר הטבעת.פיליגרן הוא סוג אחר של עבודות מתכת עדינות הכוללות חרוזי מתכת או חוטי מתכת מפותלים לאורך כל חישוק הטבעת. בקטלוג טבעות הוינטג' שלפניכם תוכלו לבחון טבעות אירוסין וינטג' בשיבוץ יהלומי מעבדה מודרניים עם ניצוץ על זמני.

 

למה לי לבחור טבעת אירוסין בסגנון עתיק עבור אשתי לעתיד?

 

טבעות אירוסין בסגנון עתיק הן מושכות עין בגלל העיצוב הלא סטנדרטי שלהן, הקישוטים המיוחדים עליהן והמראה הקלאסי שלהן. כתכשיט נצחי, טבעת אירוסין וינטג'ית היא משהו שנשים רבות מאוד מוקירות ולעיתים קרובות אף מעבירות אותה הלאה לאורך דורות.

 

אתה יכול אפילו להתאים אישית טבעות אירוסין וינטאג' כך שיתאימו לסגנון ולרצונות המדויקים של הבחורה שתענוד אותה. במילים פשוטות, טבעות וינטג' הן משהו מיוחד שאין לכל אחת ובולטות מאוד בנוף טבעות האירוסין. ניתן ליצור טבעות בסגנון עתיק עם כל מתכת יקרה: זהב צהוב, זהב לבן, פלטינה או זהב אדום .

 

מה ההבדל בין טבעת אירוסין בסגנון וינטג' לטבעת אירוסין עתיקה באמת?

 

ההגדרה של טבעת אירוסין עתיקה מתייחסת באופן ספציפי לטבעת שגילה מעל 50 שנים.
טבעת אירוסין בסגנון וינטג' לעומת זאת, היא טבעת משומשת בת פחות מ – 50 והיא עשויה להיות גם טבעת משומשת שנרכשה רק בשנה שעברה. אם אתם מחפשים את טבעות הוינטג' הייחודיות והמקסימות ביותר, בקשו לראות טבעות שנעשו לפני שנת 1950. יש תכשיטנים שמשתמשים גם במונח טבעת אירוסין וינטג', שמשמעותו "טבעת ישנה", בעוד שהכוונה לטבעת שעוצבה כך שתוכל להיראות כאילו היא לקוחה מעידן אחר. לדוגמה, טבעת שנעשתה בשנת 1940 עם מראה פיליגרן של התקופה האדוארדית.

 

מה חשוב לדעת כשמחפשים טבעת אירוסין וינטג'

 

יתכן שאתה מעוניין לרכוש טבעת וינטג' אמיתית – כזו שנוצרה ממש פעם, לפני כמה עשרות שנים. אף שאלו יכולות להיות טבעות ייחודיות ומהממות באמת עם היסטוריה מיוחדת, חשוב מאוד שתדע כי קניית טבעת ישנה היא גישה מסוכנת – וזו הסיבה:

ראשית, טבעות עתיקות בפועל, לעיתים רחוקות מגיעות עם אישור גמולוגי לגיטימי ולכן הן לא נותנות לך שום תוקף אמיתי לגבי איכות היהלום. המוכר אולי יבטיח לך שמדובר ביהלום איכותי, אך לעיתים קרובות אין להם שום דרך להוכיח זאת.

שנית, מאתגר להבין את מצבה של המתכת שהטבעת עשויה ממנה. האם זרועות הטבעת מחזיקות בבטחה את היהלום? האם זה יתדרדר עם הזמן? שוב, ללא הוכחה לחומרים ששימשו ומי עשה את הטבעת, כמעט בלתי אפשרי להבין את האיכות שאתה מקבל.

שלישית, כשמדובר בעלות, טבעת וינטג' של ממש לא עשויה להעניק לך את התמורה הטובה ביותר. האם אתה משלם אך ורק על העובדה שהתכשיט בן 40? האם אתה משלם עבור זהב 18 קראט כאשר בפועל אתה מקבל טבעת אירוסין מזהב 14 קראט בלבד? חוסר הוודאות עם טבעת וינטג' שיוצרה לפני שנים רבות הוא בהחלט אמיתי.

לכן אנו ממליצים מאוד לרכוש טבעות אירוסין חדשות שמעוצבות בסגנון וינטאג' עתיק, מספק שאתם יכולים לסמוך עליו. ספקים איכותיים רבים מציעים טבעות אירוסין מדהימות במוטיבים של פעם, כך שאתה יכול להשיג את אותו מראה יפה ווינטג'י בלי לדאוג מהאיכות, הבלאי והעמידות של תכשיט עתיק בפועל.

 

מה הופך טבעת אירוסין לטבעת וינטג' ?

 

כשמדובר בטבעות אירוסין וינטג' הכוונה היא בדרך כלל לסגנון הטבעת ולא לגילה.
באופן כללי, אם אתה מחפש טבעת אירוסין וינטאג', מה שאתה בעצם מחפש בהגדרה הוא טבעת אירוסין מודרנית בסגנון וינטג' .

אם אתה מדמיין טבעת אירוסין וינטג' פשוטה, סביר להניח שאתה מחפש עיצוב מעידן הרטרו (1940-1960). עם זאת, מרבית העיצובים הווינטג'יים האחרים נוטים להיות מקושטים יותר.

אם בת הזוג שלך מבקרת בחנויות יד שנייה, היא עשויה להעדיף טבעת ישנה על פני מודרנית בהשראת וינטג'. בדוק חנויות עתיקות ובקש מבני המשפחה להציג בפניך טבעות שהיו רוצים להעביר הלאה בירושה.

 

תקופות והשראה לטבעות אירוסין וינטאג'

 

טבעות אירוסין וינטג' משלבות לרוב היבטים של סגנונות ממספר תקופות שונות, שמשלבים אותם במשהו חדש. יש טבעות אירוסין בהשראת וינטג' שמשלבות גם היבטי עיצוב מודרניים. בדוק כיצד הטבעות הללו משלבות את הישן בחדש. הסגנונות הפופולאריים יותר של טבעות אירוסין וינטג' הם אלו:

 

טבעות אירוסין עתיקות ויקטוריאניות (1835 – 1900)

 

לעתים קרובות טבעות אלו עשויות זהב צהוב או אדום. טבעות ויקטוריאניות הן בעלות עיצובים אלגנטיים פשוטים עד מורכבים מאוד. טבעות ויקטוריאניות רבות כללו גם פנינים, אם כי אלה אינן מומלצות לשימוש יומיומי.

 

טבעות אירוסין אדוארדיות (1900 – 1920)

 

כאשר הומצא לפיד האוקסיאצטילן, הפך השימוש במתכת מסוג פלטינה לאופנה ביצירת טבעות אירוסין. בתקופה זו תכשיטנים החלו ליצור טבעות מקושטות בשלל עיצובים יחד עם יהלומים בחיתוך ורד. ספירים מבריקים היו גם הם פופולריים במיוחד בתקופה זו.

 

טבעות אירוסין ארט דקו (1920 – 1930)

 

שנות העשרים היו עידן של פיתוח תעשייתי, אופנתי, מוסיקת ג'אז ואקזוטיות. טבעות אירוסין עתיקות בסגנון אר דקו משקפות את העידן הזה נאמנה במראה גיאומטרי עם קוים נקיים. טבעות ארט דקו מוקדמות נבדלו מעיצובים אדוארדיים חיוורים עם אבני חן צבעוניות ומנוגדות, אם כי במהרה עברו למראה ארוז יהלומים מפלטינה למראה זורם ומסודר, ממש כמו בניין קרייזלר. טבעות ארט דקו הן כיום טבעות האירוסין העתיקות הפופולריות ביותר לזוגות טריים .

 

דברים שכדאי לדעת על טבעות אירוסין וינטג'

 

אבנים מרכזיות לא סטנדרטיות

 

בעוד שהיהלומים הם כרגע האבן הפופולרית ביותר לטבעות אירוסין, זה לא תמיד היה נכון. היזהרו מטבעות אירוסין משובצות אבנים רכות יותר כמו אמרלד, פנינה ואופל, שעלולים להיות בהן סדקים פנימיים או שעלולות להיפגע בקלות.

 

עיצוב אמנותי

 

התבוננו היטב באומנות הטבעת. אם הייתם מנסים להזמין תכשיט מודרני שיתאים למראה של טבעת אדוארדית, הייתם בסופו של דבר מוציאים הרבה יותר ממה שתשלמו עבור טבעת אותנטית של התקופה. הימנע מחיקויים גרועים של טבעות המחקות את הסגנון אך אינן יכולות להשתוות לאיכות והגימור של טבעת וינטג' אותנטית.

 

טבעות אירוסין וינטג'

גימור

 

אם אתה מוגבל בתקציב אבל רוצה מראה של יהלום גדול יותר, שקול טבעת אירוסין עתיקה משנות השלושים או שנות ה 40. היהלומים בטבעות אלה לוטשו בדרך כלל בעבודת יד, מה שגרם ליהלום להיראות גדול יותר.

 

איכות היהלומים

 

זכור כי תקני האיכות של ימינו אינם בהכרח חלים על יהלומים ישנים. בעוד שיהלום לבן בהיר נחשב כיום ליהלום הטוב ביותר, אנשים חיפשו פעם יהלומים מעט ורודים, ירוקים או צהובים. דרכי החיתוך היו שונות והיכולת המדעית לראות ליקויים פנימיים ביהלומים לא הייתה כה מתקדמת כפי שהיא בימינו.

מאמרים וכתבות

יהלומי מעבדה

טבעת אירוסין מיוחדת ראשית

איפה קונים טבעת אירוסין מיוחדת עבור המיועדת?

אתה יודע שיש לך אישה מיוחדת ואין ספק שמגיעה לה טבעת אירוסין מיוחדת לא פחות ממנה. בשוק טבעות האירוסין ניתן למצוא כיום מבחר רחב מאוד של טבעות בשלל צורות, גוונים, אבנים ומחירים – אבל היכן ניתן למצוא טבעת אירוסין יחידה במינה, יוקרתית, שונה, מעוצבת, חדשנית

טבעות אירוסין מיוחודות

על טבעות אירוסין מיוחדות בעיצוב מותאם אישית והדרך להשיג אותן

כל מערכת יחסים זוגית אוהבת עם מחויבות אמיתית לטווח הארוך, היא ייחודית ומספרת סיפור משל עצמה. כאשר אתה מתכנן את הצעת הנישואין שלך לבחירת ליבך, לא מן הנמנע שתחוש צורך למצוא עבורה טבעת אירוסין מיוחדת אשר תתאים באופן ייחודי לסיפור האהבה שלכם וכמובן, גם לאצבע

טבעת אירוסין ראשית

בטבעת זו: איך לבחור טבעת אירוסין שתגרום לה להגיד לך כן

הרגע המיוחל הגיע: החלטת שהגיע הזמן למסד את הקשר ולהינשא לבחירת ליבך, והכל מתחיל – איך לא? בטבעת אירוסין והצעת נישואין חגיגית ומרגשת. אך דבר אחד עשוי להעיב על ההתרגשות והשמחה – גם שלה וגם שלך: מה אם היא לא תאהב את טבעת היהלום שבחרת

הדמיה של תיבת טבעת אירוסין בצבע אדום ובתוכה טבעת אירוסין עם יהלום

איך מזהים יהלום סינטטי?

רכישת יהלום היא השקעה כספית גדולה שמבטאת רצון רגשי עמוק. לכן אין דבר מאכזב יותר מלגלות בוקר בהיר אחד שהיהלום שנרכש הוא לא באמת הדבר האמיתי. אינספור זיופים, חיקויים וזרקונים מתגלגלים להם שם בחוץ ומטשטשים את היכולת של העין הבלתי מקצועית להבחין בין יהלום אמיתי

שרשרת מפתח יהלומים על בובת ראווה

איפה קונים יהלום סינטטי?

טרנד יהלומי המעבדה הופך לפורה ומשגשג בשנים האחרונות וצפוי להרחיב את היקף פעילותו באופן משמעותי כבר מהשנה הקרובה. הסיבות: מדובר ביהלום זול יותר, שאיננו מזיק לסביבה ונראה בדיוק כמו כל יהלום אותנטי ממעמקי האדמה. אז איפה קונים יהלום סינטטי, מהם יתרונותיו ומה כדאי לבדוק טרם

ציור של יהלום כחול ומעליו שלושה כוכבים לבנים

איפה קונים יהלומי מעבדה?

אם הגעתם לכאן – סימן שגם אתם תוהים איפה קונים יהלומי מעבדה שאיכותם מובטחת. בעקבות פריצת הדרך הטכנולוגית המאפשרת כיום לרכוש יהלומים שמקורם בייצור בתנאי מעבדה השווים בתכונותיהם הכימיות והפיזיקליות ליהלומים הטבעיים, קמו לא מעט "מעבדות דמה" שמספקות חיקויים ללא אחריות או פיקוח על תהליך

במרחק לחיצה ממכם

רוצים לשוחח עם נציג ? השאירו פרטים