03-541-4178

זהב צהוב – מה המשמעות

זהב צהוב הוא הצבע האהוב והמוכר שכולנו מדמיינים כשמדברים איתנו על תכשיטי זהב. מתוך סוגי הזהב השונים הקיימים בשוק התכשיטים, זהב צהוב הוא למעשה סוג הזהב היוקרתי ביותר. מדובר בבחירה הטבעית לטבעות אירוסין, טבעות נישואין ותכשיטים שיעמדו במבחן הזמן.

מהם יתרונותיהם וחסרונותיהם של תכשיטי זהב צהוב? במה זהב צהוב שונה מזהב לבן? והאם כדאי לרכוש טבעת אירוסין מזהב צהוב? התשובות לכל השאלות הללו ועוד, ממתינות לכם בשורות הבאות.

 

מהו זהב צהוב ומה מאפיין אותו?

זהב צהוב הוא מתכת יוקרתית הנוצרת כמחצב טבעי בטבע. זהב צהוב הוא מתכת רכה במיוחד שבצורתה הטהורה ביותר, נוטה להתעקם על נקלה ואינה נחשבת עמידה. מסיבה זו, כאשר תכשיטן מייצר טבעת זהב, תליון זהב, עגילי זהב או צמיד זהב, הוא נדרש לערבב את הזהב עם מתכות מסוגים אחרים וקשיחים יותר כדי ליצור סגסוגת עמידה שתשמור על צורתה כחלק מתכשיט.

כך או כך, זהב צהוב הוא התצורה הכי טהורה של מתכת הזהב. הזהב הצהוב נקרא כך, בזכות הצבע הצהוב שמכיל זהב גולמי. צבע הזהב הצהוב בדרך כלל נתפס כגוון יוקרתי במיוחד, היוצר אסוציאציה של הצלחה, נצחון ורמת מחיה גבוהה, כמו זו המאפיינת בני אצולה ומלכים.

 

זהב צהוב – מתכת היפואלרגנית

יתרון משמעותי של תכשיטי זהב צהוב, טמון בכך שמדובר במתכת היפואלרגנית לעומת יתר סוגי הזהב שמהם מיוצרים תכשיטי יוקרה. משמעות הדבר היא שבמידה ואתם רגישים לתכשיטים מסוגי מתכות מסוימים, ישנו סיכוי סביר לכך שתכשיטי זהב צהוב לא יגרמו לכם לתגובה האלרגית שאתם חווים בענידת תכשיטים מסוגי מתכת אחרים.

 

תכשיטי זהב צהוב – הבחירה המשתלמת בקניית תכשיטי יהלומים

הבחירה בתכשיטי זהב צהוב משתלמת לא רק בפן הבריאותי אלא גם במישור הכלכלי. זאת לאור העובדה שהגוון של זהב צהוב מחמיא ליהלומים בגוון צהוב, שעולים פחות מיהלומים לבנים וצבעוניים. לכן ברכישת תכשיטי יהלומים כגון עגילי יהלום, שרשרת יהלומים, צמיד טניס או טבעת אירוסין, ניתן להפחית בעלות הכוללת של התכשיט אם בוחרים בזהב צהוב, מבלי לפגוע בנראות הכללית שלו.

 

לא כל הנוצץ זהב הוא – על הצדדים הפחות מוצלחים של זהב צהוב

למרות האמור לעיל, חשוב לדעת שזהב צהוב הוא מתכת פחות עמידה מזהב לבן. לכן תכשיטי זהב צהוב וטבעות אירוסין בכללם, עלולים להתבלות מהר יותר מתכשיטים העשויים זהב לבן. יתרה מכך, זהב צהוב הוא גוון שלרוב מחמיא יותר לנשים כהות עור ופחות לבהירות.

 

במה זהב צהוב שונה מזהב לבן?

ישנו בלבול רב בנוגע להבדלים בין זהב צהוב לבין זהב לבן. על מנת לדון בשוני בין שני סוגי המתכות, יש להבין תחילה מהו זהב לבן. זהב לבן הוא למעשה מתכת שאינה קיימת בטבע. הזהב הלבן מיוצר על בסיס זהב צהוב המשולב בסגסוגת של מתכות לבנות יקרות כגון פלדיום או כסף. אלו מעניקות לזהב גוון בהיר יותר, לצד נוקשות ועמידות רבות יותר.

לאחר יצירת הסגסוגת, הזהב הלבן מצופה מבחוץ במתכת נדירה, בצבע לבן כסוף המכונה ‘רודיום’. זה למעשה, מה שמעניק לזהב הלבן את הבוהק הלבן והברק החגיגי והמוכר שלו. ההבדל המובחן ביותר בין זהב לבן לבין זהב צהוב, אם כן, הוא בנראות של שני סוגי הזהב. נשים מסוימות מעדיפות את הגוון החם האופייני לתכשיטי זהב צהוב, בעוד שאחרות מאמינות שתכשיטי זהב לבן מחמיאים יותר לגוון עורן.

 

על היתרונות והחסרונות של זהב צהוב לעומת זהב לבן

להלן מגוון היתרונות והחסרונות בתכשיטי זהב צהוב לעומת זהב לבן:

  • כשמדובר בתכשיטי יהלום, חשוב לדעת שיהלומים המשובצים בתכשיט מזהב צהוב, נוטים לבלוט יותר מיהלומים ששובצו בתכשיט מזהב לבן, מפאת ניגודיות הצבעים.
  • לצורפים קל יותר לעבד זהב צהוב. משמעות הדבר הינה שאם דרוש תיקון לתכשיט מזהב, כשמדובר על תכשיט מזהב לבן במרבית המקרים יהיה קל יותר להסוות את הפגם שנוצר בתכשיט בהשוואה לפגם בתכשיט זהב צהוב.
  • מרבית האנשים סבורים שזהב צהוב הוא מסורתי ויוקרתי יותר מהזהב הלבן שהוא “מודרני” יותר. יחד עם זאת, בשנים האחרונות הזהב הלבן הפך פופולרי מאוד בתכשיטים ובטבעות אירוסין.
  • בניגוד לתכשיטי זהב לבן וטבעות אירוסין מזהב לבן שמצריכות במרבית המקרים תחזוקה שוטפת על בסיס תקופתי וציפוי מחדש ברודיום, כדי לשמור על הגוון שלהן, טבעות זהב צהוב ותכשיטי זהב צהוב בכלל, שומרים על צבעם ואינם מצריכים טיפול קבוע של תכשיטן לאורך השנים, מה שחוסך גם בעלויות המצטברות.

 

האם כדאי לי לרכוש טבעת אירוסין מזהב צהוב?

בסופו של דבר, הבחירה בטבעת אירוסין בשיבוץ יהלום העשויה מזהב צהוב או זהב לבן, היא בעיקר עניין של טעם אישי. אם אתם לא ממש בטוחים מהו סוג טבעת האירוסין שכדאי לכם לבחור בו, מומלץ בחום ללכת על טבעת אירוסין בשיבוץ יהלומי מעבדה, שזמינה בשני סוגי הזהב.

כך תוכלו להשוות צד לצד את טבעת האירוסין בזהב צהוב אל מול טבעת האירוסין בזהב לבן. אם אתם מעוניינים להעניק לבת זוגכם טבעת אירוסין מזהב ואינכם בטוחים אם היא תעדיף זהב צהוב או זהב לבן, תמיד תוכלו להחליט שתלכו לבחור את הטבעת ביחד. כך תוכלו להפוך את תהליך הרכישה של טבעת האירוסין לחוויה משותפת וחגיגית, שתוכלו לספר עליה בבוא העת למשפחה ולחברים.

מנגד, אם בכל זאת חשוב לכם לשמור על הצעת הנישואין שלכם בסוד, ולהפתיע את בת הזוג בטבעת אירוסין מהממת מזהב – תוכלו תמיד להיעזר בקרובת משפחה שלה או בחברותיה הקרובות שמכירות את טעמה בתכשיטים, להתלוות אליכם ולבחור ביחד את טבעת האירוסין המושלמת בשבילה – בין אם מדובר על טבעת אירוסין מזהב צהוב, זהב לבן או כל תכשיט אחר שישמח אותה.

 

דילוג לתוכן