קראט יהלומי מעבדה

קראט יהלומי מעבדה – מה זה אומר ואין להתייחס לזה?

מודעות גבוהה מאד עולה בשנים האחרונות כלפי התחום החדש יחסית של ייצור יהלומי מעבדה. בניגוד לאחיהם הנחצבים מבטן האדמה – אלה המיוצרים במעבדה נחשבים להומניים ומוסריים הרבה יותר, שכן תהליך הייצור שלהם לא מערב שום סוג של אלימות, כפייה או חלילה הרג בני אדם. אם בהתחלה היו אנשי המקצוע מעולם התכשיטנות והיהלומים מלאי ספקות בנוגע לטיב היהלום שאפשר להפיק בדרכים מלאכותיות – הרי שהתפתחו שיטות ייצור מגוונות אשר בזכותן היהלומים שמתקבלים אכן איכותיים, עמידים ויפים מאד. בעשורים האחרונים הלך המחקר אודות יהלומי המעבדה והעמיק וכך נמצא שהיהלומים שמיוצרים במעבדה יכולים להיבחן ולהיבדק על פי אותן אמות מידה שעל פיהן נמדדים היהלומים הטבעיים שכן נחצבים מאזורי הכרייה הטבעיים.

קראט יהלומי מעבדה

מה זה קראט ואיך מתייחסים אליו בהקשר של יהלומי מעבדה?

כיום כבר ידוע ומוכח מעל לכל ספק שהיהלומים המיוצרים במעבדה זהים מבחינה כימית לאלה המיוצרים בדרך הטבע באזורי הכרייה. אי אפשר להבחין בין אלה לבין אלה על ידי העין האנושית בלבד ונדרש לשם כך ציוד מעבדה מתוחכם ומתקדם. מכאן אפשר להבין שאותם הפרמטרים והקריטריונים שעל פיהם נבדקים היהלומים הטבעיים מתאימים גם ליהלומים שמיוצרים במעבדה.

הקראט הוא יחידת המידה של תכשיטים ואבני חן ובכללן היהלומים. 1 קראט שווה במשקלו ל- 200 מ"ג ומדידה מתבצעת על סמך חלוקת הקראט ל- 100 נקודות שכל אחת שוקלת 2 מיליגרם. ככל שהמספר שמתאר את הקראט יותר גדול – הוא יבטא יהלום גדול יותר ומכאן שגם יקר יותר. לדוגמא – יהלום 2 קראט יהיה יקר יותר מאשר יהלום במשקל 1 קראט. יחד עם זאת חשוב מאד לזכור כל הזמן שלא רק הקראט הוא זה שקובע את האיכות או הערך של היהלום אלא פרמטרים נוספים שמשתלבים יחד לכדי הערכה מלאה.

התייחסות בקראט ליהלומים קטנים

כאשר מדובר על יהלומים קטנים מאד ששוקלים פחות מ- 200 מיליגרם (כלומר פחות מ- 1 קראט) מתייחסים אל המשקל שלהם בביטוי הנקודות –יהלום שמשקלו חצי קראט (0.5) ישקול גם 50 נקודות וכן הלאה. מכיוון שאותן יחידות מידה בדיוק תקפות גם עבור יהלומי המעבדה, הרי שההתייחסות בנקודות פחות רלוונטית. בזכות שיטות הייצור המרתקות שמתאפשרות במעבדה אפשר לייצר יהלומים גדולים יחסים, כאלה שלא נוצרים באופן טבעי במעמקי האדמה. כשיש את ההזדמנות המצוינת לייצר יהלומים גדולים במחירים נמוכים משמעותית, הרי שכדאי לעשות זאת וכל הצדדים יוצאים נשכרים מכך. דבר נוסף שכדאי לדעת הוא שהמונח קראט נמצא בשימוש גם כאשר צריך לבטח דרגת ניקיון של זהב ומתכות יקרות אך אין להתבלבל בין קראט יהלומי מעבדה זה לבין הקראט השני, שכן כל אחד מהם קשור באופן ישיר לעולם תוכן אחר לגמרי.

קראט יהלומי מעבדה אל מול ערך ומחיר היהלומים

קראט הוא רק אחד הפרמטרים שמאפיין את היהלום – גם היהלום הטבעי וגם היהלום שמיוצר במעבדה. על מנת לקבוע באופן רשמי את הערך והמחיר של היהלום צריך לשקלל את הקראט עם נתונים נוספים כמו דרגת הניקיון, הצבע של היהלום, הצורה שלו, האם בוצעו בו טיפולים או שדרוגים והאם יש בו פגמים כלשהם. יהלומי המעבדה מגיעים מראש עם הרבה יותר ניקיון וכמעט ללא פגמים (מפני שאפשר לבחור את חומר הגלם שממנו מייצרים אותם) ומכיוון שהייצור שלהם זול מאד ביחס לייצור של היהלומים הטבעיים – הרי שאפשר מלכתחילה לייצר את היהלומים הסינטטיים יותר גדולים. עצם היותו של היהלום סינטטי או מלאכותי אין בה כדי לפגוע באיכות שלו או בערך שיתקבל עבורו אחרי כל הבחינות המקצועיות וקביעת הפרמטרים השונים עבורו.

ההתייחסות המקצועית ליהלומי המעבדה

אין ספק שרכישת יהלום מעבדה היא רכישה מאד מפתה. המחיר הנמוך באופן משמעותי וגודל היהלום שסביר להניח שאי אפשר להשיג גודל דומה ביהלום טבעי. מה שהתחיל בהססנות גדולה והיה מלווה בהרבה מאד ספקות מוכיח כבר מעל שלושה עשורים שזה הדבר החם הבא בעולם היהלומים. בלי אלימות, בלי הרג, בלי מלחמות ובלי מחירים עתק. דרך הייצור במעבדה נחשבת לנוחה, ידידותית, כזאת שמלווה באנשי מקצוע ונבחנת כל העת. עם הזמן התפתחו שתי שיטות מרכזיות שבהן עושים שימוש באופן קבוע ושגרתי ואט אט אפשר למצוא היצע הרבה יותר גדול ליהלומי המעבדה. מסיבות אלה מצאו הגורמים מקבלי ההחלטות שאפשר להתייחס אל יהלומי המעבדה בדיוק באותו היחס שמקבלים היהלומים הטבעיים ויתרה מכך – אפשר למדוד ולבחון אותם גם כן באותו האופן.

צבעים, גדלים וצורות – גם ביהלומי המעבדה

אנשי המדע אשר לוקחים חלק במחקר ופיתוח דרכי ייצור חיוביות ומוסריות ליהלומים עובדים כל הזמן קשה מאד על מנת שהיהלומים שמיוצרים במעבדה יהיו קרובים ככל האפשר בכל הפרמטרים שלהם לאלה שמיוצרים בטבע. בזכות מאמצים אלה הרמה של הייצור וחשוב מכך – הרמה של היהלומים המוגמרים נחשבת לגבוהה מאד. אין שום טעם ליצור סקאלת השוואה שונה ליהלומי המעבדה ובמידה ורוצים, יום אחד, שהייצור הטבעי ייפסק – צריך להמשיך ולהוכיח שהיהלומים שמיוצרים במעבדה ראויים לכל השבחים והמחמאות שהם אכן מקבלים בעולם היהלומים המקצועי. גם במעבדה יש הקפדה יתרה על ייצור יהלומים באותן הצורות, באותם הגוונים וכמובן תוך שמירה על האיכות הגבוהה של הניקיון והשקיפות. רק בדרך זו אפשר יהיה לוודא שהתחום של יהלומי המעבדה יישאר קרוב ככל האפשר לעולם היהלומים הטבעיים ועם הזמן – גם יעקוף אותו.

התייחסות בקראט ליהלומי מעבדה – סנונית של אישור רשמי

כשרק החלו הגישושים בנוגע לייצור יהלומים במעבדה היה קשה מאד לקחת את המחשבות האלה ברצינות. כיום, לאחר כשלושה עשורים של מחקר, ניסיונות ופיתוח –אפשר להגיד שהייצור כבר מזמן עבר לדרך המלך ויש התייחסות מאד רצינית למעבדות שעוסקות בתחום זה באופן רציני. ההוכחה הטובה ביותר לכך שמדובר בתחום שעוד ילך ותפתח באופן מסודר ורשמי היא השימוש באותם המונחים בדיוק כאשר מדרגים את יהלומי המעבדה ואת היהלומים הטבעיים. הרבה מאד אנשים שעוסקים שנים רבות בתחום היהלומים הטבעיים לא רק הביעו ספקות אלא הרימו גבה ולבטח לא האמינו כלל שהייצור הזה יהיה אפשרי וייצא לפועל. בסופו של דבר לא רק שהמדע ניצח אלא שיש הרבה יותר יתרונות ביהלומי המעבדה אל מול היהלומים שמיוצרים באופן טבעי. כל שנותר כעת הוא לחזק את התחום, לרכוש את היהלומים המלאכותיים וכך לקחת חלק בתקווה שהתופעות השליליות שמהוות חלק בלתי נפרד מהייצור של יהלומים טבעיים יחלפו מן העולם.

קראט יהלומי מעבדה כזה או אחר – התשובה אצל אנשי המקצוע!

מי שלא בקיא בעולם היהלומים – טוב יעשה לו יפנה להתייעצות עם אנשי מקצוע בבואו לרכוש תכשיטי יהלום כמו: טבעות יהלומים, שרשראות יהלומים, צמידי טניס ועגילי יהלום. הם הדמויות המתאימות ביותר להסביר את כל מה שדרוש על מנת להבין איזה סוג של יהלום הכי כדאי לקנות ומה ההבדלים בין היהלומים השונים. לא מומלץ לנסות לחשב לבד מה זה קראט יהלומי מעבדה ואיך הוא בא לידי ביטוי אלא לפנות אל נקודת מכירה מוסמכת ורשמית ואצל אנשי המקצוע לקבל את על המידע וההסברים הדרושים. מכאן ועד הרכישה של יהלום מרהיב ביופיו – הדרך תהיה קצרה.

מאמרים וכתבות

יהלומי מעבדה

טבעות אירוסין וינטג' ראשית

טבעות אירוסין וינטג' – אהבה עם טעם של פעם

עבור כלות שמחפשות משהו קצת שונה כדאי מאוד לשקול טבעת אירוסין וינטג' – שהיא טבעת אירוסין בעיצוב עתיק יותר. לא רק שיהיו בכך ייחודיות וקסם מובנים, אלא שטבעות אירוסין וינטג'יות הן גם בדרך כלל יקרות פחות. לרוב טבעות אירוסין בסגנון וינטג' יהיו בעלות עיצוב אומנותי

טבעת אירוסין מיוחדת ראשית

איפה קונים טבעת אירוסין מיוחדת עבור המיועדת?

אתה יודע שיש לך אישה מיוחדת ואין ספק שמגיעה לה טבעת אירוסין מיוחדת לא פחות ממנה. בשוק טבעות האירוסין ניתן למצוא כיום מבחר רחב מאוד של טבעות בשלל צורות, גוונים, אבנים ומחירים – אבל היכן ניתן למצוא טבעת אירוסין יחידה במינה, יוקרתית, שונה, מעוצבת, חדשנית

טבעות אירוסין מיוחודות

על טבעות אירוסין מיוחדות בעיצוב מותאם אישית והדרך להשיג אותן

כל מערכת יחסים זוגית אוהבת עם מחויבות אמיתית לטווח הארוך, היא ייחודית ומספרת סיפור משל עצמה. כאשר אתה מתכנן את הצעת הנישואין שלך לבחירת ליבך, לא מן הנמנע שתחוש צורך למצוא עבורה טבעת אירוסין מיוחדת אשר תתאים באופן ייחודי לסיפור האהבה שלכם וכמובן, גם לאצבע

טבעת אירוסין ראשית

בטבעת זו: איך לבחור טבעת אירוסין שתגרום לה להגיד לך כן

הרגע המיוחל הגיע: החלטת שהגיע הזמן למסד את הקשר ולהינשא לבחירת ליבך, והכל מתחיל – איך לא? בטבעת אירוסין והצעת נישואין חגיגית ומרגשת. אך דבר אחד עשוי להעיב על ההתרגשות והשמחה – גם שלה וגם שלך: מה אם היא לא תאהב את טבעת היהלום שבחרת

הדמיה של תיבת טבעת אירוסין בצבע אדום ובתוכה טבעת אירוסין עם יהלום

איך מזהים יהלום סינטטי?

רכישת יהלום היא השקעה כספית גדולה שמבטאת רצון רגשי עמוק. לכן אין דבר מאכזב יותר מלגלות בוקר בהיר אחד שהיהלום שנרכש הוא לא באמת הדבר האמיתי. אינספור זיופים, חיקויים וזרקונים מתגלגלים להם שם בחוץ ומטשטשים את היכולת של העין הבלתי מקצועית להבחין בין יהלום אמיתי

שרשרת מפתח יהלומים על בובת ראווה

איפה קונים יהלום סינטטי?

טרנד יהלומי המעבדה הופך לפורה ומשגשג בשנים האחרונות וצפוי להרחיב את היקף פעילותו באופן משמעותי כבר מהשנה הקרובה. הסיבות: מדובר ביהלום זול יותר, שאיננו מזיק לסביבה ונראה בדיוק כמו כל יהלום אותנטי ממעמקי האדמה. אז איפה קונים יהלום סינטטי, מהם יתרונותיו ומה כדאי לבדוק טרם

במרחק לחיצה ממכם

רוצים לשוחח עם נציג ? השאירו פרטים