עגילים ללא חורים – סוגים ומידע שצריך לדעת

ישנם סוגים רבים של עגילים ללא חורים, כמו גם סיבות רבות ושונות לענוד אותם. הסיבה העיקרית לרוב? הרצון להימנע מניקוב חורים כואבים וקבועים בתנוך האוזן. אבל זו לא הסיבה היחידה.
יש נשים רבות אשר מעוניינות ברב גוניות שעגילים ללא חור מציעים, אולי את רוצה להיות מסוגלת לענוד ולהסיר אותם בקלות רבה יותר, או שאולי יש לך אלרגיות או רגישויות בעור שאינן מאפשרות לך לענוד עגילים רגילים באופן קבוע. עגילים ללא חורים הם גם פתרון מצוין עבור ילדות ונערות צעירות שחושקות בעגילים ושהוריהן אינם מעוניינים שיעשו חורים באוזניים. בכל מקרה, עגילים ללא חורים מציעים יתרונות רבים כמו גם כמה חסרונות, אז בואו נעבור על כולם כאן.

 

7 סוגים של עגילים ללא חורים

ישנם סוגי עגילים רבים ללא חור בעיצובים מגוונים וחדשניים, הנמכרים כיום בחנויות התכשיטים ובאינטרנט:

 

עגילי קליפס

הסוג העיקרי של עגילים ללא נקבים באוזניים, שאנשים מדברים עליהם בדרך כלל, הם עגילי קליפס. אלה עגילים שבאמצעות מנגנון כזה או אחר מחוברים לאוזן שלך על ידי הפעלת לחץ עדין משני צידי התנוך. הם בטוחים לשימוש, לא פוגעים באוזן בשום דרך, וכשהם מחוברים כראוי לאוזן, לא גורמים לכאבים או לסימנים נראים לעין. עם זאת, עגילי קליפס נחשבים מעט מיושנים בהשוואה לחלופות הזמינות כיום עבור נשים שמעוניינת לענוד עגילים ללא פירסינג.

 

עגילי הברגה ללא חור

ברגים הם לא מה שבדרך כלל תחשבו עליו בהקשר של תכשיטים, במיוחד כאלה שקשורים באופן מסורתי למין הנשי. עם זאת, עגילי בורג ללא חורים הם אחד מן הסוגים הוותיקים והנפוצים ביותר בעולם של עגילים ללא חורים. הם עובדים עם בורג פשוט וקטן בצד האחורי של העגיל, שמסייע להצמיד אותם לתנוך האוזן על ידי הפעלה של לחץ עדין.

 

עגילי קליפס עם ציר

אלטרנטיבה נוחה לעגילי ההברגה שהוצגה בשוק בשנות השלושים של המאה העשרים, היא עגיל הציר, אשר עובד בעזרת ציר קטן על גבו, שניתן בקלות להדק אותו לתנוך האוזן או לפתוח אותו על מנת לשחרר את העגיל מן האוזן. זה קל ומהיר לתפעול וזה לא גורם לכאבים, אי נוחות או פוטנציאל של אובדן העגיל.

 

עגילי קליפס עם ציר הברגה

כאן מדובר בשילוב חדשני יותר בין עגילי הברגה ללא חורים ועגילי ציר. עגילים ללא חור בסגנון עיצובי זה שהומצא בשנת 1962, למעשה משלבים את היתרונות של שני סוגי העגילים שציינו: גם את הנוחות של עיצוב הציר, כמו גם את האפשרות להתאמה מדויקת של ההברגה האחורית לאוזן של האישה העונדת את העגיל, לנוחות מירבית ואחיזה שתמנע נפילה של התכשיט.

 

עגילי חבק (Ear Cuffs)

עגילי חבק מציעים פתרון חדשני ופופולארי מאוד עבור מי שמעוניינת בעגילים במראה שיקי ועדכני, ללא צורך בניקוב חורים באוזניים. עגילי החבק מיוצרים ממגוון סוגי מתכת כדוגמת נחושת, פליז או ניקל, ובדרך כלל ייצרו אותם בתור יציקה אחת עם או ללא שיבוץ של אבני חן. יש עגילי חבק העשויים גם ממתכות יקרות יותר כגון זהב או כסף סטרלינג. עגילים אלו זכו לשם “עגילי חבק” מאחרים והם חובקים את תנוך האוזן משני הצדדים על מנת להיצמד אליו. עגיל חבק יכול להיות קטן ועדין כמו עיטור מינימליסטי על האוזן או לעטר את התנוך לכל אורכו. איך עונדים אותם? פשוט מאוד: על ידי משיכה של חלקה העליון של האוזן והשחלה של העגיל דרך הצד לכיוון החלק התחתון של תנוך האוזן.

 

עגילים מגנטיים ללא חור

כשמם כן הם: עגילי שניתן להצמיד אל תנוך האוזן בעזרת סגר מגנטי ולכן אין צורך בניקוב האוזניים.

בדומה לעיצובים השונים על עגילי קליפס, עגילים מגנטיים מסתמכים על הפעלת לחץ על שני צידי תנוכי האוזניים. אולם שלא כמו עגילי הקליפס, עגילים מגנטיים עושים זאת בעזרת מגנטים. הם קלים מאוד לענידה והם מפעילים לחץ קל מאוד על האוזן – פחות מאשר אפילו עגיל ההברגה או הקליפס העדין ביותר. עם זאת, הם מעט פחות אמינים מכיוון שקל יותר לגנוב או לאבד אותם. הם יכולים גם לשבש מכשירים אלקטרוניים כאשר הם מאוחסנים לידם, לכן עליכן להרחיק אותם מדברים כמו כרטיסי אשראי, שעונים וכדומה. עגילי מגנט מתאימים גם לגברים וגם לנשים, נערות וילדות.
ניתן להשתמש בהם לבד או כתוספת מרעננת לצד זוג עגילים נוסף, היות ולרוב מדובר יהיה בעגילים קטנים, עדינים וצמודי אוזן.

 

עגילי קפיץ

עיצוב זה אידיאלי עבור עגילי חישוק קלים ונראה בדיוק כמו עגילי חישוק רגילים. הם נושאים את אותם היתרונות והמאפיינים של עגיל הקליפס הסטנדרטי, אך נהנים ממראה צעיר, קליל ורענן יותר, האופייני לעגילי חישוק.

 

עגילים ללא חורים

האם עגילים ללא חורים הם נוחים לענידה?

רעיון הליבה שמאחורי עגילים ללא חורים, הוא להשתמש בהם דווקא בזכות הנוחות שהם מספקים. כשמשתמשים בעגיל ללא חור בצורה נכונה, וכאשר העגילים נטולי החורים שיש לך הם בעיצוב מספיק חכם ומדויק, הם מפעילים כמות קטנה ביותר של לחץ שאינו אמור לעורר אי נוחות בשום צורה. אם את מגלה שהעגיל ללא חור שלך מכאיב לך או שלא נוח לך לענוד אותו, עליך לעבור לסוג אחר של עגיל כזה. אם אינך מצליחה למצוא סוג כלשהו של עגילי חבק, עגילי קפיץ, עגילי בורג או עגילים מגנטיים המתאימים לצורך שלך ואינם פוגעים באוזניים שלך, שקלי ללכת בכל זאת על חורים באוזניים או לוותר על עגילים לחלוטין.

 

האם עגילים ללא חורים נופלים?

כמובן, עגילי קליפס, כמו גם עגילי מגנט, יכולים ליפול. הם יכולים ליפול בגלל פגיעה ישירה או תנועה אינטנסיבית, ניתן לגנוב אותם בקלות, הם יכולים גם ליפול לבד אם הם בעלי עיצוב גרוע, כבד מדי או אם הם לא נשמרו כראוי. עם זאת, ניתן לצפות מראש ולמנוע את כל ההתרחשויות הללו. זאת על ידי הקפדה על רכישת עגילים ועיצובים באיכות גבוהה, שמירה עליהם במצב טוב והמנעות מענידתם בזמן פעילות ספורטיבית.

 

יתרונות וחסרונות נוספים של עגילים ללא נקב

כמו עם כל תכשיט אחר, גם עגילים ללא חורים הם בעלי שלל יתרונות וחסרונות שיש לקחת בחשבון. היתרונות שלהם על פני עגילי פירסינג רגילים לא הופכים את העגילים ללא חורים לטובים יותר מעגילים רגילים, כשם שהחסרונות שלהם לא הופכים אותם לנחותים מהם – הכל קשור להעדפות הסובייקטיביות של כל אדם.

 

יתרונות של עגילים ללא חורים

  1. עגילים בלי חורים כמו עגילי חבק או עגילים מגנטיים, הם נוחים מאוד, קלים ללבישה ומהירים להסרה.
  2. מדובר בעגיל שלא מצריך נקבים באוזן, כך שהוא חוסך ממך כאבים, אפשרות לזיהומים, תגובות אלרגיות ודלקות.
  3. עגילים בלי חורים זמינים היום כמעט בכל החנויות וקל לקנות אותם. לא צריך למדוד אותם, אין צורך להכין את האוזניים לשימוש בהם – את יכולה פשוט לקנות אותם ולהשתמש בהם.
  4. עגילים נטולי חורים הם נהדרים לילדים וגם לאנשים מבוגרים שאינם רוצים לנקב את אוזניהם.

 

חסרונות של עגילים ללא חורים

  1. כפי שציינו, ניתן לגנוב עגילים ללא חורים ישירות מהאוזניים של האדם העונד אותם בקלות יתרה.
  2. עבור הרוב המוחלט של האנשים, עגילים ללא חורים הם נוחים יחסית. עם זאת, יש אנשים עם אוזניים רגישות יותר שעלולים להרגיש כי אפילו עגילי הקליפס או החבק העדינים ביותר, מציקים להם מדי.
  3. עגילים ללא חורים מוגבלים בעומס שהם יכולים לשאת. היינו, נקב באוזן יכול לשאת עגילים כבדים וגדולים יותר מאשר סגר של עגיל ללא חורים.
  4. מאחר וקל לענוד ולהסיר את העגילים הללו, גם קל לגנוב אותם. לכן השימוש בעגילים ללא חורים העשויים ממתכת יקרה או משובצים באבנים יקרות, יכול להיות מסוכן.