כמה עולה שרשרת יהלומים

ולנטיין דיי קרב ובא ואתה ודאי מחפש מתנה ייחודית, יוקרתית ומרגשת עבור בת זוגך. שרשרת יהלומים היא המתנה המושלמת ליום האהבה ולכל אירוע משמעותי בחייה של האישה שאתה אוהב. אין דבר שאומר “אני אוהב אותך” יותר מאשר שרשרת יהלום מנצנצת, וזוהי דרך מדהימה ומיוחדת להצהיר על מחויבות לטווח הארוך. במאמר הבא נדון על כמה עולה שרשרת יהלומים.

 

לקטלוג שרשראות היהלומים לחצו כאן>>>

 

למרות שיש מי שיגידו שלאהבה אין מחיר, אין זה סוד ששרשראות יהלומים אינן גדלות על העצים, ולכן בקניית שרשרת יהלום, חשוב להביא בחשבון גם את נושא התקציב. במדריך הבא נסביר איך שרשראות יהלומים מתומחרות בעצם, ונציג כמה דוגמאות לשרשראות יהלומים מושקעות במיוחד במחירים מפתיעים.

 

כיצד נקבע מחירה של שרשרת יהלומים?

שרשרת יהלומים היא תכשיט שמגיע במגוון עצום של גדלים, צבעים וסגנונות עיצוביים, ובהתאם לזאת, גם מנעד המחירים של שרשראות יהלומים הן רחב ביותר. לבחירת חומר הגלם שממנו השרשרת עצמה עשויה, ישנה השפעה על מחירה הסופי של שרשרת היהלומים.

עבור שרשרת יהלום נהוג לבחור בחומר גלם עמיד שישרוד לאורך שנים ארוכות, ולכן רוב האנשים בוחרים בשרשרת ממתכת איכותית ויקרה כמו שרשרת זהב צהוב, שרשרת זהב לבן, שרשרת כסף או שרשרת פלטינה. משקל הקראט של השרשרת, משפיע מטבע הדברים על המחיר הסופי של שרשרת היהלומים. אולם האלמנט העיקרי שמשפיע על מחיר השרשרת, הוא דווקא שווי היהלום או היהלומים המשובצים בתליון שלה, כפי שנסביר בהמשך. 

 

כיצד נקבע שוויו של היהלום בשרשרת יהלומים?

ערכו של היהלום ובהתאם לזאת – גם עלותו, נקבעים על פי מחירון היהלומים של מעבדת GIA הבינלאומית, או בשמו הנוסף מחירון רפפורט ליהלומים מלוטשים. זהו למעשה המחירון הרשמי המהווה תו תקן שעל פיו כל היהלומנים בעולם מעריכים את שוויים של יהלומים ואבני חן, ומתמחרים תכשיטי יהלומים שונים. היהלום בתכשיט, ובמקרה שלנו – בשרשרת היהלומים, מוערך ביחס לשווי השוק המקובל עבור יהלומים בעלי פרמטרים דומים. על אילו פרמטרים מדובר, אתה ודאי תוהה? המשך לקרוא ותגלה.

 

הפרמטרים המשמשים להערכת כמה עולה שרשרת יהלומים

בכל הנוגע להערכת שוויו של יהלום בשרשראות יהלומים ובכל תכשיט אחר, ישנם ארבעה פרמטרים עיקריים שמשחקים תפקיד. הפרמטרים הללו ידועים בתור “4 ה – C” והם: 

 

חיתוך (Cut)

יופיו של יהלום תלוי במידה רבה באופן החיתוך שלו. חיתוך המתבצע באופן מדויק ובזוויות מושלמות יהפוך את היהלום לנוצץ, מבריק ויפה יותר, בהשוואה ליהלום שנחתך ביד גסה ולא מקצועית, שיראה אטום, נטול ברק ואפילו מוכתם ועכור.

 

צבע (Color)

הצבע של היהלום הוא פרמטר נוסף המשפיע על שוויו. מאחר שאור רב יותר נוטה לחדור ליהלומים חסרי צבע, ככל שהיהלום שקוף יותר, כך הוא יראה נוצץ יותר ובהתאם לכך – גם מחירו יהיה גבוה יותר.

צבעו של היהלום מסומן באמצעות אותיות על הסקאלה שבין D – סימון עבור יהלומים ללא צבע, שהן גם היקרים ביותר, לבין Z – שמייצג יהלומים בגוון צהוב בהיר, הסוג הכי פחות יקר. צבעי היהלומים נחלקים לקטגוריות של “קולקשן” (D – F), “לבן” (G – I), “לבן מסחרי” (J – M) ו”צהובים” (N – Z) ככל שמתקדמים על סקאלת האותיות, מוצאים יהלומים בגוונים עדינים של אפור, צהוב או חום – מה שמקטין את שוויו של היהלום. 

 

ניקיון (Clarity)

דרגת הניקיון של יהלומים, מתייחסת לכמות הפגמים שניתן לזהות במבנה הפנימי של היהלום ובשטחו החיצוני. יהלום בעל כמוצ פגמים מועטה במיוחד, יחשב כיהלום נקי יותר וקרוב יותר לשלמות, ולפיכך שוויו הכספי יהיה גבוה יותר.

 

קראט (Carat)

קראט הוא יחידת מידה המתייחסת למשקל היהלום. יהלומים גדולים הם מצרך נדיר למדי בטבע בימינו, ומשום נדירותם, שוויים הכספי הוא רב לאין שיעור מיהלומים במשקל קראט נמוך יותר. כל יחידת קראט היא שוות ערך לחמישית גרם ונחלקת ל – 100 נקודות. בהתאם לכך, אם יורדים אפילו בנקודה אחת, זה משפיע על מחירו של היהלום באופן משמעותי. 


מעבר לפרמטרים אלו, קייימים מאפיינים אופטיים נוספים, העשויים להשפיע על מחיר היהלום, וביניהם הנצנוץ של היהלום והברק שלו, פיזור הפגמים במרכז היהלום ובצדדיו, הפלורסנטיות של היהלום (יכולתו לזהור) תחת קרניים אולטרה סגולות, וכדומה.

 

כמה עולה שרשרת יהלומים – מהם הפרמטרים הכי חשובים בבחירת שרשרת יהלומים?

הפרמטרים שמנינו לעיל, הם כאמור הקריטריונים שעל פיהם נבחן היהלום בכלים מקצועיים לשם הערכת שוויו ומחירו. הדירוג של היהלום בכל אחד מהפרמטרים הללו, מצוין בתעודה הגמולוגית המגיעה עם התכשיט. בהחלט רצוי לבדוק מהו הדירוג שניתן ליהלום או היהלומים המשובצים בשרשרת בכל אחד מהפרמטרים האלו, לפני שמשקיעים בשרשרת יהלומים ספציפית.

אולם חשוב לזכור גם שהבחירה בשרשרת יהלומים על פי היהלום המשובץ בה, היא במידה רבה עניין של טעם אישי. בהתאם לכך – דירוג גמולוגי גבוה בכל הפרמטרים, לא בהכרח מבטיח התאמה אידיאלית בין היהלום לסגנון העיצובי של השרשרת או לטעמה של מקבלת המתנה.

ברכישה של שרשרת יהלומים, מומלץ לשים לב לציון הניקיון שניתן ליהלום (Clarity) ולצבע היהלום (Color). אם אתה מחפש שרשרת יהלומים קלאסית עם יהלום מרכזי דומיננטי, כדאי לבחור שרשרת יהלומים שדירוג הצבע של היהלום בה נע בין הערכים D ו – I (יהלום שקוף עד לבן עם נגיעת צבע עדינה). מבחינת ציון הניקיון שניתן ליהלום בשרשרת, כדאי לשים לב שמדובר על יהלום עם ציון ניקיון SI2 לפחות. 

לעומת זאת, דווקא משקל היהלום בקראט (Carat), אינו פרמטר שנכון לפסול על פיו שרשרת יהלומים. מאחר שצורת היהלום היא תלת מימדית, החיתוך (Cut) משפיע על הנראות של היהלום לא פחות מאשר משקל הקראט שלו. החיתוך של היהלום יכול בהחלט לפצות על משקל קראט נמוך של היהלום בתליון. כך למשל, יהלומים בחיתוך אגס או בחיתוך אובלי, עשויים להיראות גדולים יותר מיהלום במשקל קראט זהה שצורתו עגולה. 

 

.

איך ניתן לקבל תמורה מעולה למחיר בקניית שרשרת יהלומים?

שרשרת יהלומים היא מתנה נפלאה לחג האוהבים ולכל אירוע, אך מציאת האיזון האידיאלי בין מחירה של שרשרת יהלומים לבין איכותה ויופיה, עשויה להתגלות כמשימה מאתגרת למדי. למרבה המזל, כיום אפשר למצוא גם שרשראות יהלום מדהימות ביופיין, בעלות נמוכה באופן משמעותי מבעבר.

זאת הודות לטכנולוגיית ייצור יהלומים חדשנית ומתקדמת, שמאפשרת לייצר יהלומים איכותיים ברמת גימור יוצאת דופן, בתנאי מעבדה. יהלומי מעבדה הם יהלומים שמאפייניהם זהים לאלו של יהלומים טבעיים, ולא ניתן להבחין בינם לבין יהלום רגיל ללא מכשור אופטי מתקדם. שרשראות בשיבוץ יהלומי מעבדה הן פתרון מדהים למי שמעוניין לרכוש שרשרת יהלום איכותית, יפהפיה, עמידה ויוקרתית, במחצית מעלותן של שרשראות יהלומים מסורתיות.

דוגמא מעולה לשרשרת יהלומים קלאסית ומרשימה ביותר, במחיר שווה לכל כיס, היא שרשרת הסוליטר הזו, העשויה זהב לבן בשיבוץ יהלום מעבדה במשקל 0.5 קראט ודירוג ניקיון VS1. מחיר השרשרת הוא 3,990 ש”ח בלבד.

מי שחשקה נפשו בשרשרת יהלומים בשיבוץ יהלום מעבדה במשקל קראט גדול יותר ובציון חיתוך מקסימלי, ישמח לגלות את שרשרת היהלומים הבאה. מחיר השרשרת הוא 5,990 ש”ח בלבד, ניתן להזמין אותה בזהב לבן או זהב צהוב לבחירה, עם יהלום מעבדה בגימור יוקרתי במשקל 0.75 קראט. 

 • שרשרת יהלום משובצת זהב צהוב
  שרשראות יהלום זהב צהוב

  שרשרת יהלום משובצת 0.70 קראט

  3,990 למידע נוסף
 • שרשרת יהלום סוליטר זהב צהוב
 • תליון שרשרת יהלומים סוליטר
  שרשראות יהלום זהב צהוב

  שרשרת יהלומי מעבדה 0.25 קראט

  2,100 למידע נוסף
 • שרשראות יהלום זהב צהוב

  שרשרת יהלום 3 קראט

  29,990 למידע נוסף

מאמרים וכתבות

יהלומי מעבדה

מה זה קראט

מה זה קראט

כולם יודעים שיהלומים הם אבני חן נדירות ויקרות, אך לא כולם מכירים את מונחי היסוד המשמשים להערכת איכותו ושוויו של תכשיט יהלומים. לכן בסקירה שלפניכם, בחרנו להתמקד במושג ‘קראט’ – המשמש להגדיר הן את משקלו של היהלום והן את טוהר הזהב בתכשיטים.   מה זה

תכונות היהלום

תכונות היהלום 

ליהלומים מלוטשים המיועדים לשיבוץ בתכשיטי יהלומים, יש ארבע תכונות (הנקראות בשפה המקצועית “ארבעת ה – C”), שלפיהן נקבעת איכותו של היהלום ומחירו לצרכן. אף שהערכת השווי הריאלי של יהלומים מצריכה מומחיות השמורה ליהלומנים מוסמכים, טוב להכיר את תכונות היהלום וציוני האיכות בכל אחת מהן, כדי

יום הולדת לאישה

יום הולדת לאישה נהדרת

חיפשת רעיונות למתנת יום הולדת לאישה נהדרת? רכישת תכשיט יוקרתי כמתנת יום הולדת לאישה היקרה לליבך, יכולה לשמח אותה מאוד. תכשיט ליום הולדת הוא דרך נפלאה לגרום למישהי להרגיש אהובה ומוערכת, בין אם מדובר על בת זוג רומנטית, על אמא, על אחות או חברה טובה.

מקומות להצעת נישואין

מקומות להצעת נישואין

הצעת נישואין היא אירוע של פעם בחיים (אצל רובנו, לפחות) ולכן אנחנו משקיעים מחשבה רבה בהפיכת הרגע הזה לרגע גדול מהחיים. אז לרגל המאורע המרגש והחד פעמי הזה, רקחנו עבורכם מדריך עם רעיונות למקומות להצעת נישואין, שיאפשרו לכם להגשים עם החצי השני שלכם את החלומות

כמה עולה צמיד טניס

כמה עולה צמיד טניס

חיפשתם מתנה יוצאת דופן עבור מישהי אהובה? צמיד טניס בשיבוץ יהלומים הוא רעיון מיוחד ונפלא. צמיד טניס ידוע בתור תכשיט עדין, אלגנטי, יוקרתי ומחמיא במיוחד, שמוענק פעמים רבות בתור מתנת יום הולדת, מתנה לחגים, מתנה רומנטית ליום הנישואין או יום האהבה, מתנה ללידה, מתנה לסיום

כמה עולה טבעת אירוסין

כמה עולה טבעת אירוסין

אומרים שלאהבת אמת אין מחיר, אבל בינינו – טבעת אירוסין יכולה לעלות לא מעט כסף.בבחירת טבעת אירוסין תמיד עולה השאלה: כמה עולה טבעת אירוסין ואיזה סכום נכון להשקיע ברכישה. התקציב לקניית טבעת אירוסין הוא מטבע הדברים, עניין סובייקטיבי לגמרי שתלוי לפני הכל ביכולת הכלכלית שלך,