כמה עולה עגילי יהלומים

עגילי יהלומים הם תכשיט יוקרתי, מעודן, יפהפה ו… יקר למדי. קניית עגילי יהלומים זו הוצאה כספית משמעותית, אך באותה העת – גם השקעה יקרת ערך. מחירם של עגילי יהלום מתחיל בדרך כלל באזור ה – 800 ש”ח ועשוי להאמיר גם עד סכום של 30,000 ש”ח. לכן לפני שאתם קונים עגילי יהלומים כדאי להבין קודם כל מהם הגורמים המשפיעים על עלותם ולבסוף כמה עולה עגילי יהלומים.

לצפייה בקטלוג עגילי יהלומי המעבדה שלנו לחצו כאן >>>

 

כיצד נקבעת עלותם של עגילי יהלומים?

עגילי יהלומים מגיעים במגוון אדיר של גדלים, צבעים וסגנונות עיצוביים, ובהתאם לכך, גם טווח המחירים של עגילי יהלומים הוא רחב ביותר. לבחירת חומר הגלם שממנו העגיל עצמו עשוי, ישנה השפעה על מחירו הסופי של עגיל היהלומים. עבור עגילי יהלומים נהוג לבחור חומר גלם עמיד שיוכל להחזיק מעמד לאורך שנים רבות, ולכן רוב האנשים בוחרים עגילי יהלומים העשויים מתכת איכותית ויקרה כגון עגילי יהלומים מזהב לבן, עגילי יהלומים מזהב צהוב, או עגילי יהלומים מכסף.

דירוג הקראט של העגיל, משפיע, באופן טבעי על המחיר הסופי שלו. אולם המרכיב המרכזי אשר משפיע על מחירו של עגיל היהלום, הוא למעשה ערכם של היהלום או היהלומים ששובצו בעגיל. בכל הנוגע להערכת שוויים של יהלומים בעגילי יהלומים או בכל תכשיט אחר, קיימים 4 קריטריונים מרכזיים שמשחקים תפקיד, והם ידועים בתור “ארבעת ה – C”:

 

 1. Carat
 2. Clarity
 3. Color
 4. Cut

על התפקיד שמגלם כל אחד מן הקריטריונים הללו בקביעת עלותם של עגילי יהלומים, נסביר בפרוטרוט בשורות הבאות.

 

להלן מספר דגמי עגילי יהלומים שאתם חייבים להכיר

 

כיצד נקבע כמה עולה עגילי יהלומים?

ערכו של היהלום ובהתאם לכך גם מחירו, נקבעים בהתאם למחירון היהלומים של GIA מעבדה גמולוגית בינלאומית. מחירון זה ידוע גם בתור “מחירון רפפורט ליהלומים מלוטשים”. זהו בעצם המחירון הרשמי המשמש כמדד אשר לפיו כל יהלומני העולם מעריכים את השווי של יהלומים ומתמחרים תכשיטי יהלומים ובכללם עגילי יהלום. היהלום בעגילי היהלומים, מוערך מול שווי השוק שנקבע עבור יהלומים בעלי תכונות דומות, שאודותיהן נפרט כעת. 

 

כיצד משקל היהלום (Carat) משפיע על מחירם של עגילי יהלומים?

משקל היהלום הוא אחד הגורמים העיקריים המשפיעים על מחירו של היהלום ובהתאם לכך – על עלותם של עגילי היהלומים בהם משובץ היהלום. משקל היהלום נמדד באמצעות יחידת מידה הנקראת קראט (Carat), כאשר כל קראט שווה 100 נקודות. בהתאם לכך, זוג עגילי יהלומים של 100 נקודות יהיה במשקל יהלום של 1 קראט. באותו האופן, אם ליהלום יש 53 נקודות, זה יהלום של 0.53 קראט.

 

יהלומים יכולים להגיע גם במשקלי קראט גדולים בהרבה, כמו עגילי היהלום 3 קראט בתמונה שלהלן. אולם חשוב לדעת כי קראט היהלום אינו תמיד מדד לאיכותו של יהלום. למען האמת, במקרים רבים דווקא יהלום במשקל קראט קטן עשוי להיות איכותי יותר מאשר יהלום במשקל קראט גבוה.

לחצו על התמונה למעבר לדף המוצר:

 

כיצד חיתוך היהלום (Cut) משפיע על המחיר של עגילי יהלומים?

עגילי יהלומים הם תכשיט עדין ואלגנטי המושך את העין בדרך כלל בזכות הברק והנצנוץ שלו. לכן התכשיטן שמעצב את עגילי היהלום, בוחר את היהלומים שישובצו בהם בזכות הברק והגודל של היהלום. גורמים אלו מושפעים במידה רבה מחיתוך היהלום, הקשור לצורת האבן ולליטוש שלה. חיתוך היהלום הוא זה שגורם לעגילי יהלומים לנצנץ ולבלוט באמת. חיתוך היהלום עשוי גם לגרום ליהלום במשקל קראט נמוך יחסית, להיראות גדול יותר מיהלום במשקל קראט גבוה יותר. לכן גם פרמטר זה משפיע במידה ניכרת על מחירם של עגילי היהלומים. 

 

כיצד צבע היהלום (Color) משפיע על המחיר של עגילי יהלומים?

באופן מפתיע, ככל שיהלום פחות צבעוני, כך מחירו גבוה יותר. יהלומים שהם צהובים יותר הם לרוב פחות יקרים מיהלומים לבנים או שקופים, ולכן מחירם נמוך יותר. יהלומים בדרך כלל נחלקים לאחת משלוש קטגוריות מחיר בסדר עולה על פי צבעם: צהוב קלוש, כמעט חסר צבע וחסר צבע. ביהלומים חסרי צבע שבירת האור מגיעה לרמה המקסימלית ולכן יהלומים אלו מנצנצים, מבריקים ויפים במיוחד. יהלומים אלה הם גם הנדירים ביותר ומגיעים עם תג מחיר יקר יותר. 

 

כיצד דרגת הניקיון של היהלום (Clarity) משפיעה על מחירם של עגילי יהלומים?

דרגת הניקיון של היהלום היא ציון איכות המתייחס לכמות התכלילים ביהלום (Inclusions) – שהם כתמים או פגמים זעירים הפזורים במרכזו של היהלום או בשטחו החיצוני. דרגת הניקיון של היהלום נעה על סקאלה שבקצה אחד שלה ישנם יהלומים עם תכלילים שניתן לראות גם בעין בלתי מזוינת ודירוגם הוא I1=P1 / I2=P2 / I3=P3 ובקצה השני שלה ישנם יהלומים נטולי פגמים לחלוטין שהדירוג שלהם הוא FL (קיצור של Flawless) והם נדירים ביותר. בין שני קצוות הסקאלה הללו, ניתן למצוא יהלומים עם פגמים קלים עד קלים מאוד בדירוגים שונים שנעים בין:

SI1/2 (Slight Inclusions), VS1/2 (Very Slight Inclusions) ו – VVS1 (Very Very Slight Inclusions) ככל שיהלום נושא פחות תכלילים וקרוב יותר לקצה נטול הפגמים של הסקאלה, כך הוא יחשב נקי יותר, מושלם יותר, נדיר יותר, ובהתאם לכך – גם מחירו יהיה יקר יותר.

 

באילו מתכונות היהלום רלוונטי להשקיע בבחירת עגילי יהלומים?

בבחירת עגילי יהלומים ישנם פרמטרים שחשוב יותר להשקיע בהם, ואחרים שהם קריטיים פחות.

 • למשל, החיתוך של היהלום בעגילי יהלום ובכלל, משפיע מאוד על הסימטריה והפרופורציות של היהלום. הצורה שבה היהלום נחתך, משפיעה גם על כמות האור המוחזרת מהיהלום. כך שהברק והנצנוץ של היהלום בעגיל תלויים מאוד באיכות החיתוך שלו. לכן כדאי לבחור בעגילי יהלומים עם דירוג חיתוך מעולה או טוב מאוד.
 • צבעו של היהלום הוא גם בין תכונות היהלום שיש להן חשיבות רבה יחסית בקניית עגילי יהלומים. מאחר ותנוכי האוזניים שלנו ממוקמים קרוב יחסית לקו השיער, עגילי יהלומים נוטים להחזיר את צבע השיער. זאת משום שיהלומים משקפים באופן טבעי את הצבע שהם קרובים אליו. על מנת להימנע מכך, רצוי לבחור עגילי יהלומים בשיבוץ יהלום נטול צבע. ככל שהיהלום נייטרלי יותר בצבעו, הוא בדרך כלל יקר יותר, אך למרבה המזל, ישנן תכונות אחרות ביהלום שניתן לשים עליהן פחות דגש כשרוכשים עגילי יהלומים, אם ברצונכם להימנע מחריגה מהתקציב.
 • דרגת הניקיון של היהלום בעגילי יהלומים, לצורך העניין, היא תכונה שפחות קריטי להשקיע בה, היות ובלאו הכי פגמים מיקרוסקופיים ביהלום אינם נראים לעין בלתי מזוינת כשמדובר על תכשיט שמונח על תנוך האוזן. גם משקל קראט גדול הוא פחות קריטי מאיכות החיתוך. לכן אם עומד לרשותכם תקציב מוגבל לרכישה של עגילי יהלומים, תוכלו להפיק ממנו יותר, אם תבחרו בעגילי יהלום במשקל של עד 1 קראט ליהלום המרכזי, כדי שתוכלו להשקיע בעגיל יהלום עם דירוגי חיתוך וצבע טובים יותר.

 

גם מקור היהלום משפיע על מחירם של עגילי יהלומים

עגילי יהלום בשיבוץ יהלומי מעבדה הם בחירה מעולה למי שמעוניין לקנות עגילי יהלומים כמתנה לעצמו או לאדם אהוב. עגילי יהלומים בשיבוץ יהלומי מעבדה, משובצים ביהלומים מעשה ידי אדם, שאינם נופלים ביופיים ובאיכותם מעגילי יהלומים שנכרו מן הטבע. עגילים מיהלומי מעבדה הם לא  רק יפהפיים, יוקרתיים ועמידים מאוד, אלא גם עולים הרבה פחות מעגילי יהלומים מהדור הישן.

כיום, עגילי יהלומים בשיבוץ יהלומי מעבדה נמכרים במגוון סגנונות עיצוב, וכוללים יהלומים שובי עין בשלל גדלים, חיתוכים, צבעים, ודירוגי ניקיון, כפי שתוכלו להתרשם בקטלוג שלנו. יש מי שמעדיפים עגילי יהלומי מעבדה קלאסיים מזהב לבן, כמו עגילי הסוליטר האלו, בעוד שאחרים יעדיפו דווקא עגילי יהלומי מעבדה תלויים בשיבוץ יהלומי צד. בקטלוג שלנו תוכלו למצוא מבחר עגילי יהלומי מעבדה בדרגת חיתוך, ניקיון וצבע מצוינת, בעלות של החל מ – 1950 ש”ח.

 

לעגילי יהלומים השונים של גרין דיימונדס

 • עגילי יהלומים תלויים משובצים 0.70 קראט
 • עגילי יהלומים 1.25 קראט D/VS1
 • עגילי יהלומים מעבדה 3 שיניים 2 קראט
  עגילי יהלומים

  עגילי יהלומים 3 קראט

  41,999 למידע נוסף