כמה עולה טבעת אירוסין?

מחיר טבעת אירוסין
איך נקבע מחיר טבעת אירוסין?

אומרים שלאהבת אמת אין מחיר, אבל בינינו – טבעת אירוסין יכולה לעלות לא מעט כסף. בבחירת טבעת אירוסין תמיד עולה השאלה: כמה עולה טבעת אירוסין ואיזה סכום נכון להשקיע ברכישה. התקציב לקניית טבעת אירוסין הוא מטבע הדברים, עניין סובייקטיבי לגמרי שתלוי לפני הכל ביכולת הכלכלית שלך, אבל גם בציפיות של בת זוגך.

 

לקטלוג טבעות האירוסין לחצו כאן>>>

 

מתוך ההבנה הזו כתבנו עבורך את המדריך הבא, שבו נסקור את טווחי המחירים של טבעות אירוסין כיום, נדון בגורמים העיקריים המשפיעים על מחירה של טבעת אירוסין, נגלה לך איפה הכי משתלם לקנות טבעת אירוסין בשנת 2021, ונסביר איך לבחור טבעת אירוסין שתאזן בין הרצונות של זוגתך לבין התקציב שעומד לרשותך. 

 

מחיר טבעת אירוסין – מהם טווחי המחירים של טבעות אירוסין כיום?

טווח המחירים של טבעות אירוסין בשיבוץ יהלומים כיום, נע בין 1000 שקלים ועד עשרות אלפי שקלים. מחירה של טבעת אירוסין תלוי במידה רבה בסוג המתכת שממנה עשויה טבעת האירוסין עצמה (טבעת אירוסין מזהב צהוב, טבעת אירוסין מזהב לבן, טבעת אירוסין מזהב אדום, טבעת אירוסין מכסף, או טבעת אירוסין מפלטינה) ומשקל הטבעת בקראט. 

כמו כן, גם לאבנים המשובצות בטבעות אירוסין יש משקל, איכויות ומחירים משתנים. טבעות אירוסין בשיבוץ יהלומי מעבדה, לצורך העניין, יעלו הרבה פחות מטבעת אירוסין המשובצת ביהלום טבעי. משקלו של היהלום המרכזי בטבעת אירוסין ממוצעת בישראל, הוא סביב ה 0.5 קראט, כאשר מחיר טבעת אירוסין נגזר גם מאיכותו של היהלום בהיבטים של ניקיון, חיתוך ודירוג צבע, המשפיעים כולם על רמת הגימור שלו – כפי שנסביר בהמשך. יתרה מכך, מחיר טבעת אירוסין תלוי גם בעיצוב הטבעת ובאיש המקצוע שיוצר אותה (מעצב תכשיטים, תכשיטן או צורף).

  • טבעת מליסה - זהב צהוב

 

מהם הגורמים העיקריים שמשפיעים על מחיר היהלום בטבעת האירוסין?

ליהלומים המשובצים בטבעות אירוסין יש 4 תכונות (הנקראות בעגה מקצועית “4 ה – C”), אשר מגדירות את איכות היהלום ומשפיעות גם על מחירו לצרכן. למרות שכדי להעריך את השווי הריאלי של יהלום נדרשת מומחיות של יהלומן מוסמך, היכרות עם מדדי האיכות של היהלום תאפשר לך להבין אם אתה מבצע רכישה חכמה ומשתלמת. 

להלן הגורמים העיקריים לפיהם נמדד שוויו של היהלום בטבעת האירוסין:

 

משקל (Carat)

קראט הוא יחידת מידה המתייחסת למשקל היהלום. יהלומים גדולים כמעט ואינם קיימים יותר בטבע בימינו, ומשום שהם כה נדירים כעת – הם מתומחרים במחיר גבוה משמעותית מיהלומים שמשקלם בקראט נמוך יותר. משקלו של כל קראט הינו חמישית גרם והוא נחלק ל 100 נקודות.

לכן גם אם נרד בנקודה אחת בלבד בדירוג הקראט של היהלום בטבעת האירוסין שנבחר, הדבר ישליך על רמת היהלום ומחירו. עם זאת, מפני שצורת היהלום היא תלת מימדית, 2 יהלומים במשקל קראט זהה, עשויים להראות שונים בתכלית זה מזה מבחינת הגודל הפיזי של היהלום. במקרים רבים, צורת היהלום יכולה גם לחפות על ערך קראט נמוך. לדוגמא, יהלומים בחיתוך אובלי או בחיתוך בצורת אגס עשויים להיראות גדולים יותר מיהלום במשקל קראט זהה בחיתוך עגול. 

 

חיתוך (Cut)

סגנון החיתוך של היהלום הוא גורם שמשפיע במידה רבה על יופיו של היהלום. חיתוך יהלום ברמת גימור גבוהה יגרום ליהלום לנצנץ, להבריק ולהותיר רושם עז יותר, מיהלום בחיתוך בלתי מקצועי וגס, שעשוי להיראות אטום, מחוסר ברק וכן מוכתם ועכור.

 

ניקיון (Clarity)

מושג זה קשור ברמת צלילותו של היהלום. תכונה זו נמדדת בכמות, בגודל ובמיקום של פגמים וכתמים שונים (שנקראים בשפה מקצועית ‘תכלילים’) במבנה הפנימי של היהלום ועל פני המשטח החיצוני שלו. יהלום עם מספר תכלילים קטן במיוחד, יחשב נקי יותר ושוויו יהיה גבוה יותר.

 

צבע (Color)

איכותו של היהלום ממנו נגזר גם מחירו, מושפע במידה רבה גם מדירוג הצבע שלו.
ככל שיהלומים הם שקופים יותר ונייטרליים בצבעם, כך הם נראים נוצצים יותר ועלותם גם היא גבוהה יותר. צבע היהלום מסומן בעזרת אותיות בסקאלה בין D – הסימון עבור יהלום נטול צבע, שהוא גם סוג היהלום היקר ביותר, ועד Z – המייצג יהלום בגוון צהוב בהיר, שהוא סוג היהלום הזול ביותר.

הצבעים מתחלקים לקטגוריות של “יהלומי קולקשן” (D – F), “יהלום לבן” (G – I), “יהלום לבן מסחרי” (J – M) ולבסוף “יהלומים צהובים” (N – Z). ככל שמתקדמים בסקאלת האותיות, כך הופכים היהלומים אפורים, חומים או צהובים יותר בגווניהם – מה שמקטין את שוויים ומחירם בשוק. חשוב לציין כי אף שיהלומי קולקשן נחשבים נדירים ויוקרתיים מאוד, גם יהלומים מסוג יהלום לבן ויהלום לבן מסחרי נראים נהדר על טבעות אירוסין, ועולים הרבה הרבה פחות.

 

כך תבחר טבעת אירוסין שתאזן בין הרצונות של זוגתך לבין התקציב שלך

מציאת האיזון האופטימלי בין עלות היהלום בטבעת האירוסין, גודלו ורמת הגימור שלו, היא המפתח למציאת טבעת האירוסין המושלמת עבור בת זוגך ועבור התקציב שלך. בסופו של יום, בחירת טבעת אירוסין היא לחלוטין עניין של טעם אישי. יש מי שמעדיפים טבעת אירוסין עם יהלום מרכזי גדול במיוחד, יש מי שמעדיפים טבעות אירוסין בשיבוץ של יהלומי צד ויש מי שיעדיפו דווקא טבעת אירוסין בשיבוץ יהלום קטן יותר בחיתוך מיוחד או דירוג איכות גבוה יותר מבחינת צבע וניקיון.

 

כמה עולה טבעת אירוסין – איפה הכי משתלם לקנות טבעת אירוסין בשנת 2021?

המילה האחרונה בתחום טבעות האירוסין, היא טבעת אירוסין בשיבוץ יהלומי מעבדה.
יהלומי מעבדה הם פיתוח חדשני המאפשר למעבדות לדמות את תנאי השטח שבהם גדלים יהלומים טבעיים בחיק הטבע, מבלי לפגוע בסביבה. יהלומי מעבדה מציעים למעשה פתרון לא פחות יוקרתי ונוצץ מיהלומים טבעיים, ולמעשה אין דרך להבחין בין יהלומי מעבדה ליהלומי מכרות ללא מכשור מקצועי מיקרוסקופי של גמולוגים.

שיבוץ של יהלומים מעשה ידי אדם בטבעות אירוסין לא רק שאינו גורע מיופיה של טבעת האירוסין אלא אף מוסיף לו. מאידך, שיבוץ יהלומי מעבדה בטבעת אירוסין מאפשר להוזיל את עלותה במידה משמעותית. מחירן של טבעות אירוסין בשיבוץ יהלומי מעבדה הוא שווה לכל כיס כך שבמקום לממן כרייה יקרה להחריד של יהלומים מהטבע, תוכל להשקיע יותר ברכישת טבעת אירוסין לפי טעמה של בת זוגך.