יהלומי מעבדה צבעוניים

יהלומי מעבדה צבעוניים: היום כבר אין זה סוד שיהלומי מעבדה ניחנים באותם מאפיינים ותכונות כמו אלה הטבעיים שצריך לכרות מבטן האדמה. יתרה מכך – יהלומי המעבדה מתאימים לכל שימוש או ייעוד, גם כן בדומה לאחיהם הטבעיים. נשאלת השאלה – מה קורה מבחינת הצבע של היהלום. בזכות העובדה כי יהלומי מעבדה לא עשויים מחומר שנכרה במכרות ובמחצבים הטבעיים – אין צורך להתגבר על הנושא של הצבע שעלול להעכיר את היהלום ולהוריד מהערך שלו בזמן הכרייה, או להיפך – ניתן להוסיף צבע באופן מבוקר על מנת שהיהלום יתאים באופן מושלם לתכשיט שהוא אמור להיות משובץ בו או שבמצב שבו הצבע אמור להפוך את היהלום ליפה הרבה יותר.

יהלומי מעבדה צבעוניים

לקטלוג טבעות אירוסין לחצו כאן >>>

לקטלוג שרשרת יהלום לחצו כאן >>>

לקטלוג צמיד טניס לחצו כאן >>>

לקטלוג עגילי יהלומים לחצו כאן >>>

 

מה אומר הצבע על היהלום עצמו?

הצבע משחק תפקיד חשוב מאד בנושא של יהלומי מעבדה. מצד אחד, היהלום חייב להיות שקוף ומבריק בצורה מושלמת על מנת שיהיה קשה (או בלתי אפשרי) להבדיל בינו לבין יהלום אמיתי וטבעי. הדירוגים השונים שיהלומים נבחנים על פיהם קשורים באופן ישיר לדרגת השקיפות ולהחזר האור משטח הפנים של היהלום, שתי תכונות שקשורות במישרין להיעדר הצבע.

מצד שני – כולנו מכירים יהלומים שיש בהם צבע מסוים ואין מדוב, חלילה, בפגם או תקלה בייצור. מדובר בצבע שנבחר ונשאר ביהלום לאחר מחשבה מעמיקה תוך כדי ביצוע פעולות באופן מכוון. כאשר נתקלים ביהלום מעבדה שיש בו צבע עדין – אין לפסול את השימוש בו על הסף, שכן ייתכן מאד ויש לו ייעוד מסוים והצבע אמור להשתלב בייעוד הזה.

  • צמיד טניס משובץ יהלומים זהב צהוב
  • שרשרת יהלום 4 שיניים זהב צהוב
    שרשראות יהלום זהב צהוב

    שרשרת יהלום 4 שיניים 1 קראט

    8,990 למידע נוסף
  • עגילי יהלומים 1.25 קראט D/VS1

 

צבעים של יהלומים

יהלומים קיימים בטבע בכל צבעי הקשת אך הם נדירים מאד ומכאן – גם יקרים מאד. עובדה זו מביאה איתה את המחשבה האינטואיטיבית שאם מייצרים יהלומים בתנאי מעבדה, הרי שאפשר באופן מלאכותי גם להחדיר בהם צבע מסוים, לשלוט בגוון שלו וכך להתאים אותו באופן מושלם לתכשיט כמו שרשראות יהלומים וצמידי טניס או למיקום שבו הוא אמור להיות משובץ.

יחד עם זאת – יהלומים צבעוניים לא נחשבים למבוקשים מאד, שכן גם מי שלא קשור לעולם היהלומים באופן מקצועי יודע שעל מנת שהיהלום ייראה הכי מיוחד, יוקרתי ומפואר עליו להיות שקוף ביותר וכמובן ללא פגם. יהלומים צבעוניים נראים לאנשים רבים הרבה פחות יוקרתיים ולכן יש העדפה ברורה שלא לרכוש כאלה. גם המחיר הכספי נותן את תרומתו ושילוב של המחיר עם המראה הפחות מהודר של היהלום הופכים את היהלומים הצבעוניים לפחות מבוקשים.

יהלומי המעבדה מיוצרים בתנאים מבוקרים, חוסכים עלויות גבוהות וניתן לייצר אותם בדרכים מעניינות שלא ניתן לעשות בהן שימוש בדרך הטבע. גם חומרי הגלם שונים מאלה שמוצאים ממעמקי הקרקע ומכאן שתהיינה להם תכונות שונות שיכולות אף הן להשפיע על התוצר המוגמר – היהלום המוכן. בתנאי מעבדה אפשר לייצר גם יהלומים צבעוניים וכך לשנות את הלך המחשבה של הקהל הרחב כלפי אותם יהלומים שיש בהם נגיעה של צבע, גוון עדין או שטח פנים צבוע לחלוטין.

אט אט, עת יגדל השימוש ביהלומי המעבדה – אין ספק שגם היהלומים הצבעוניים ייכנסו לתודעה ולא תהיה עליהם דעה שלילית שמבוססת על היעדר שקיפות או ברק. גם יהלומים צבעוניים יכולים להישאר שקופים, מבריקים ומרהיבים ביופיים, כמו גם להחזיר אור מכל שטח הפנים שלהם. אין ספק שזו תרומה גדולה וחשובה של עולם ייצור היהלומים הסינטטיים לתחום כולו.

 

מתי משתמשים ביהלומי מעבדה צבעוניים

כאמור – ישנם לא מעט מקרים שבהם דווקא הצבע של היהלום דרוש ונחוץ, כך שהיהלום משתלב היטב במקום המיועד שלו. המקום הראשי שבו ניתן לראות זאת – עולם התכשיטים. בין אם מדובר בצע ייחודי שהוחדר באופן מכוון ליהלום ובין אם מדובר בדרגת ניקיון יהלום שהינה נמוכה יותר שהושגה במכוון – אין ספק שכעת היהלום ישתלב הרבה יותר טוב בתכשיט שבו רוצים לשבץ אותו.

לדוגמא, אם מדובר בטבעת יהלום או עגילי יהלומים העשויים מזהב צהוב, כאן דווקא היהלום השקוף לא יתאים וייראה כמטע זר. כאשר היהלום יהיה בעל גוון צהוב עדין, חום בהיר או בעל עכירות מבוקרת קלה – הוא יתאים מאד למסגרת שבתוכה יודבק לתכשיט והתכשיט כולו ייראה לא פחות ממושלם. אלה יהיו השיקולים של טכנאי המעבדה בבואו לייצר יהלום צבעוני.

כאשר מדובר בצבעים עזים או חזקים יותר – אין גבול לדמיון ומי שמזמין את היהלום יוכל לבחור או אפילו להזמין באופן אישי את היהלום על פי קריטריונים ותכונות שמועדפים עליו – גודל, צורה, צבע– עד כדי בחירה של הגוון המדויק.

ייתכן והוא יעשה זאת כדי שהיהלום יתאים לקולקציית התכשיטים הקיימת שברשותו, אולי הוא ירצה לפרוץ את קו המחשבה האינטואיטיבי ולבחור יהלום בעל צבע שאין לאף אחד או שהוא פשוט יהיה סקרן לראות איך נראה יהלום יפה, מיוחד ומרהיב ביופיו שיש לו תכונה מיוחדת של צבע שאי אפשר לראות בשום מקום אחר.

למזלו – תנאי הייצור המבוקרים במעבדה מאפשרים זאת וכך מגדילים לאין שיעור את האפשרויות העומדות בפני אלה שמחפשים יהלומים ייחודים, יפים וכאלה שייראו בדיוק איך שהם רוצים.

  • טבעת מליסה - זהב צהוב

 

יהלומי מעבדה צבעוניים ומחירים

החדרת הצבע אל תוך גוף היהלום בתהליך הייצור הוא פעולה מאתגרת אך תנאי המעבדה נותנים לה מענה וכיום זה אפשרי בהחלט. לא בכדי אנשים רבים מעדיפים את היהלומים המיוצרים במעבדה, לא מעט בזכות העובדה שהם מאפשרים הרבה מאד תכונות שלא קיימות ביהלומים הטבעיים או שמייקרים מדי את היהלום הטבעי.

אנשי המדע מפתחים ומחדשים את תחום הייצור במעבדה כל העת וגם צביעת היהלומים מקבלת מקום של כבוד. המטרה של ייצור יהלומים במעבדה מחולקת בין הוזלה משמעותית של ייצור היהלומים לבין חידוש הדרכים המוכרות והצלחה בביצוע פעולות שעד כה אי אפשר היה לבצע בתהליך הייצור הטבעי.

מכאן קל להבין שיש הרבה מאד יתרונות לייצור המלאכותי ויש כאן פריצת דרך מדעית וצרכנית לא קטנה. כל שנותר כעת הוא לאפשר לחוקרים ולאנשי המדע להמשיך במחקרים ובניסיונות ולעקוב אחר הממצאים שהם מפרסמים מעת לעת. אין ספק שעם הזמן גם צביעת היהלומים תהפוך לפעולה שבשגרה והיהלומים יהיו יפים מבלי שהערך שלהם יהיה נמוך יותר.

חשוב לזכור שעצם ייצור היהלומים במעבדה יש בו משום בשורה גדולה מאד הן לעולם המדע והן לעולם התכשיטנות והיהלומים. בתהליך הזה יש הרבה מאד הומניות, שקט ויתרונות עצומים לעומת כריית היהלומים היקרה המתבצעת במשאבי הטבע (שממילא מספרם הולך ויורד בהתמדה לאורך השנים בכל רחבי העולם).

יהלומי המעבדה מיוצרים בדרכים חיוביות, נעימות והכי חשוב – דרכים של שלום. בין אם מדובר ביהלומי מעבדה שקופים ובין אם יהלומי מעבדה צבעוניים – דרך הייצור של יהלומי המעבדה היא דרך טובה וחיובית שחשוב לתמוך בה, להצביע ברגליים ולהביע נכונות לקבל דרכים אחרות ומודרניות להשגת מטרות מסורתיות.

עם הזמן הדרכים והפעולות יכולות להשתכלל אפילו יותר, שכן המדע לא צועד במקום וללא ספק גם עולם היהלומים ירוויח מכך לא מעט. לנו, האנשים שבסוף שרשרת הייצור – יש כמה משימות כאן – להפיץ את הבשורה, להעדיף את היהלומים המיוצרים בדרכים טובות וחיוביות וכמובן לספר אודות התכונות הטובות של היהלומים בקרב מכרינו.