יהלומי מעבדה מרובעים

יהלומי מעבדה מרובעים: כאשר מדמיינים יהלומים או מדברים עליהם – המחשבה האינטואיטיבית היא על יהלומים בצורתם הייחודית, זו המכונה צורת יהלום. ייתכן והם יהיו בצורת טיפה או אליפסה אבל לא תמיד חושבים מיד על היהלומים המרובעים. הם אלה שברוב המקרים יהיו משובצים בתכשיטים ובטבעות יהלום והם הרבה יותר נפוצים ממה שרובנו חושבים. דבר נוסף שכדאי לדעת ולא לשכוח הוא שהצורה המרובעת גורמת ליהלומים להיראות מאד יוקרתיים, מפוארים ומיוחדים ואופן החזרת האור דרך שטח הפנים שלהם יהיה לא פחות ממושלם. גם יהלומי המעבדה, אלה שמיוצרים בתנאים מבוקרים ונחשבים ליהלומים סינטטיים יכולים להיות מעוצבים בכל צורה שנדרשת, לרבות צורת ריבוע. חשוב לדעת שכאשר מדברים על היהלומים המרובעים – מדברים על קבוצה גדולה של יהלומים שכוללת יהלומים בכמה צורות הנדסיות הנבדלים זה מזה בכמה תכונות.

יהלומי מעבדה מרובעים

 

מתי משתמשים ביהלומי מעבדה מרובעים?

בלי שנשים לב – היהלומים המרובעים משובצים בטבעות אירוסין רבות. אין לכך הסבר מדעי או פופולארי ובוודאי שאין כזאת הנחיה אבל מכיוון שבטבעות הנישואין אסור שתהיינה משובצות אבני חן, הרי שטבעת האירוסין היא זו שבה ישקיע בן הזוג שקונה את הטבעת וזו ההזדמנות לקנות טבעת שיהיה בה יהלום מרהיב שיהפוך אותה ליפיפייה. החיתוך המושלם של הפאות ביהלום המרובע, בין אם הוא בצורת ריבוע מושלם ובין אם מלבן או כל צורה מרובעת אחרת – הופך את החזר האור בו למרהיב והיהלום הופך לכזה שאי אפשר להוריד ממנו את העיניים. כאשר הוא יהיה משובץ בטבעת אירוסין – הטבעת תהיה יפה מאד ותסלול את הדרך לתחילת תקופת האירוסין – היא תקופת ארגון החתונה. נשים רבות ממשיכות לענוד את טבעת האירוסין גם לאחר החתונה ולכן חשוב שתהיה זו טבעת יפה ומיוחדת מצד אחד, אך גם עדינה וכזאת שתוכל להשתלב עם הטבעת הנוספת שתגיע בהמשך הדרך, מתחת לחופה.

הצורה הכללית המרובעת כוללת בתוכה כמה צורות מעניינות, שלא לומר מרתקות של יהלומים בעלי תכונות ייחודיות שכל אחת מהן היא תת קטגוריה בעצמה. יתרה מכך –שלל מאפיינים נוספים נגזרים באופן ישיר מהצורה ההנדסית ובסופו של דבר – גם הערך והמחיר של היהלום. גם יהלומי המעבדה המרובעים ממוינים באותו האופן ועל פי אותן תכונות אך הם נבדלים מלכתחילה בכך שהייצור שלהם חיובי, מזמין, קצר הרבה יותר מתהליך הייצור הטבעי וכמובן שאינו כרוך בתופעות שליליות כמו שקורה רבות בתחום של ייצור היהלומים הטבעיים (מלחמות, מוות והרג במדינות רבות בעולם). על מנת ליישר קו בין היהלומים הטבעיים לבין אלה המיוצרים במעבדה – דרכי הייצור המלאכותיות צריכות לעמוד באותן סטנדרטים ולייצר יהלומים שיעמדו באותם קריטריונים כמו אלה המיוצרים במכרות הטבעיים. מכאן שהיהלומים המרובעים גם מיוצרים בדרכי שלום נוחות ומזמינות וגם מתקבלים איכותיים, מרהיבים ועם ברק והחזר אור שלא נופלים מאלה של היהלומים הטבעיים.

 

סוגים שונים של יהלומי מעבדה מרובעים

להלן חלק מקבוצות היהלומים הנכללים בקבוצת העל של יהלומים מרובעים –יהלומי נסיכה (פרינסס), יהלום אמרלד, יהלום אשר ויהלומי רדיאן. הסוגים האלה שונים זה מזה (ולכן מקוטלגים באופן שונה זה מזה) באורך הצלעות של המרובע, בזוויות החדות או העגולות שלהם (שמשפיעות גם על דרגת הניקיון שלהם), באופן הליטוש של פני השטח (מדרגות או פני שטח חלקים), בהיותם דו או תלת ממדיים כלפי חוץ ובצורה של החלק שיודבק אל תוך הטבעת או התכשיט כמו שרשרת יהלום, צמיד טניס או טבעת יהלום. שילוב של כל תכונות אלה מסייע לקביעת הערך של היהלום, עוזר לקבוע מה יהיה השימוש שלו וכמובן יתרום רבות לתהליך שבו ייקבע המחיר של היהלום. כאשר מייצרים את היהלומים במעבדה תחת תנאים מבוקרים – קל הרבה יותר ליצור מלכתחילה יהלומים בצורות הרצויות, בעלי הקצוות הדרושים ואופן הליטוש שבו מעוניינים.

יהלומי מעבדה מרובעים ניתנים ונוחים מאד לעיצוב אישי ממש למין ההתחלה ועד הסוף. בשונה מכריית היהלומים מבטן האדמה – כאשר היהלומים מיוצרים במעבדה אפשר לקבוע מראש את התכונות שלהם וליצור אותם יש מאין בדיוק על פי הדרישות. מכאן שלאנשי המדע שעובדים במעבדה ואמונים על יצירת היהלומים יש תפקיד חשוב לא רק בשמירה על תנאי המעבדה המבוקרים אלא גם בווידוא שהיהלום יקבל בסופו של דבר את התכונות הדרושות. לאחר ייצור גוש היהלום הוא יעבור לשלב הבא של חיתוך וליטוש היהלום בצורה מדויקת במיוחד על מנת שיקבל את התכונות שיועדו לו עוד בטרם החל תהליך הייצור. בשונה מתהליך הייצור הטבעי בבטן האדמה – תהליך ייצור היהלום במעבדה (בין אם מדובר ביהלום מרובע או ביהלום בצורה אחרת) פרק הזמן הדרוש לקבלת היהלום אורך כמה שבועות ולא דורש שינוע, כריית מחצבים או חלילה, ריבים בין בני אדם. כל התהליך מבוצע תחת קורת גג המעבדה בתנאים הומניים וחיוביים והיהלום המוגמר יהיה לא פחות ממושלם!

יהלומי מעבדה מרובעים – יהלומים שיש בהם רק יתרונות!

אי אפשר להזכיר את יהלומי המעבדה המרובעים בלי להסביר על אופן הייצור של היהלומים באופן כללי, בעיקר זה המבוצע במעבדה. לא בכדי המחירים של היהלומים הטבעיים מרקיעי שחקים. היהלומים נחשבים לנדירים מאד ועם הזמן הולכים ונעלמים מכדור הארץ שטחי הכרייה שבהם אפשר למצוא יהלומים גולמיים ולחצוב אותם. כפי שמתבצע בשלל תחומים אחרים בעולם המדע והתעשייה – גם כאן החלו לפני כמה עשרות שנים לבחון לעומק את האפשרות של ייצור יהלומים בתנאי מעבדה ובכך גם לקצר את זמן הייצור, גם להוזיל את העלויות ובעיקר – לשים קץ אחת ולתמיד למלחמות המתרחשות במדינות רבות (לרבות ברחבי יבשת אפריקה) על מנת להשיג את היהלומים.

מוות, הרג, חשש לחיי אדם והעסקת אנשים בתנאי עבדות מחפירים – כל אלה ייעלמו מן העולם ברגע שתתבסס שיטת ייצור היהלומים במעבדה וברגע שהעולם המקצועי יודה שהיהלומים המיוצרים במעבדה לא נופלים באיכות שלהם מאלה שנחצבו מבטן האדמה. יהלומי מעבדה מרובעים מיוצרים בדרך מדעית לכל האורך. מי שעוסק בתחום יודע ומבין את ההשלכות שיש לעצם ייצור היהלום ויודע טוב מאד איזו אחריות רובצת על הכתפיים שלו. למזלו הוא עוסק בתחום מדעי מרתק ומדהים שכבר לא נמצא ממש בחיתוליו ויש בו הרבה התקדמות והתפתחות כל הזמן. כיום יש שתי שיטות שנחשבות לנפוצות ביותר לייצור יהלומי מעבדה בתנאים מבוקרים. שתיהן מבוססות על תנאי שטח שדומים מאד לאלה ששוררים מתחת לפני השטח של כדור הארץ, במחצבים – טמפרטורה ולחץ גבוהים מאד. שיטה אחת מבוססת על הרחקת חומרים אחרים שלא עומדים בתנאי הלחץ והטמפרטורה האלה והשיטה השנייה מבוססת על אידוי של תערובת גזים המבוססים על פחמן.

שתי השיטות נחשבות ליעילות מאד ובשתיהן יש שימוש נרחב במדינות שונות. כיום כבר אין זה סוד שהיהלומים המתקבלים בתהליכים אלה הן יהלומים איכותיים מאד שקשה מאד, עד כדי בלתי אפשרי לחלוטין להבדיל בינם לבין יהלומים שיוצרו באופן טבעי ונחצבו מבטן האדמה. גם מי שעוסק בתחום באופן מקצועי כבר לא יכול שלא להודות בכך שעולם היהלומים כולו צועד אל דרך חדשה של אופן ייצור חיובי, נעים והומני מאד ויש תקווה גדולה שאכן הרבה ממה שמלווה את ייצור היהלומים ייעלם לבלי שוב ממש בשנים הקרובות.

מאמרים וכתבות

יהלומי מעבדה

טבעת אירוסין בכספת

האם טבעת אירוסין באמת תהיה בטוחה בתוך כספת?

טבעת אירוסין היא התכשיט היחיד שקשור בחתונה שיכול להיות משובץ ביהלום או באבן חן. במידה והזוג מתחתן על פי כללי ההלכה היהודית הרי שהטבעת שאיתה מקדשים את הכלה מתחת לחופה לא יכולה להיות משובצת ביהלום או מעוטרת בחריטה ולכן אם חשוב שבכל זאת יהלום נוצץ

קניית זהב ותכשיטים

קניית זהב ותכשיטים – המדריך המלא

התחום של קניית זהב ותכשיטים הוא תחום מרתק שדורש ידע וניסיון. יש הרבה מאד מה לדעת ואיך להבין את המונחים המקצועיים, זאת על מנת להשכיל ולדעת בדיוק מה הכי כדאי לקנות ואיזו עסקה נחשבת לשווה ומשתלמת.     גם לזהב וגם לתכשיטים שעשויים ממתכות יקרות

תכשיט יוקרתי ולא יקר

תכשיט יוקרתי לאישה ולא יקר

לתכשיטים רגילים או יוקרתיים יש מראה של תכשיטים יקרים ואנשים רבים נמנעים מקניית תכשיטים חדשים בשל סיבה זו אך האם קיים דבר כזה תכשיט יוקרתי לאישה ולא יקר?     התרגלנו לעובדה שתכשיט יוקרתי לאישה הוא תכשיט יקר שצריך להעמיד לטובת הרכישה שלו סכום כסף

קראט יהלומי מעבדה

קראט יהלומי מעבדה

קראט יהלומי מעבדה – מה זה אומר ואין להתייחס לזה? מודעות גבוהה מאד עולה בשנים האחרונות כלפי התחום החדש יחסית של ייצור יהלומי מעבדה. בניגוד לאחיהם הנחצבים מבטן האדמה – אלה המיוצרים במעבדה נחשבים להומניים ומוסריים הרבה יותר, שכן תהליך הייצור שלהם לא מערב שום

הזמנת יהלומי מעבדה באינטרנט

הזמנת יהלומי מעבדה באינטרנט

הזמנת יהלומי מעבדה באינטרנט – כל היתרונות! לא הרבה אנשים מכירים עדיין את התחום של הזמנת יהלומי מעבדה ובהחלט הגיע הזמן להיחשף לעולם הזה. מדובר ביהלומים טובים, איכותיים, מרהיבים ביופיים והכי חשוב –הם מיוצרים במעבדה באופן סינטטי ומלאכותי.     למה זה כל כך חשוב?

איך מנקים יהלום

איך מנקים יהלום

איך מנקים יהלום: היהלומים שאנו מכירים ומדמיינים הם אבני חן שקופות, מרהיבות ובעלות החזר אור שאפשר להתמכר לצבעים שלו. אחת התכונות החשובות ביותר של היהלום היא השקיפות שלו והיהלומים נמדדים ומדורגים על פי דרגת השקיפות שלהם. מכאן, שאם היהלום לא נקי מאד – המראה שלו

במרחק לחיצה ממכם

רוצים לשוחח עם נציג ? השאירו פרטים