יהלומי מעבדה בישראל

במבט לאחור על שנת 2019, אפשר להכריז שאין נושא מסחרי שמשך תשומת לב גבוהה כל כך כפי שזכו לה יהלומי המעבדה. מהרגע שהחל לפרוח שוק חדש ומשגשג של יהלומי מעבדה בישראל, חברות יהלומים רבות ראו בכך הזמנה לשינוי כללי המשחק והחלו לאמץ יותר את השיטה,

 

תוך שהן משתמשות בתהליך הייצור המקצועי שמתרחש בבורסה ליהלומים תחת תקנים בינלאומיים קפדניים. מותג תכשיטי היהלום Green Diamonds סוקר את השנה החולפת בתחום, עונה על "שאלת השאלות" לגבי רכישת סוג היהלום וגם חושף למה הקשר בין העם היהודי ליהלומים הוא עמוק וערכי כל כך.

 

יהלומי מעבדה בישראל

 

שנת 2019: הוכפלו מכירות יהלומי המעבדה

יהלומי המעבדה אמנם מתחילים לקבל את התודעה המתאימה להם בקרב הצרכנים ולהפוך לאופציית הרכישה המועדפת בשל המחיר הזול והפאן הסביבתי-אקולוגי שמאפיין אותם, אך הציפיה היא ששוק היהלומים הללו יגדל בכ-22% מידי שנה.

 

הצמיחה תגיע מכיוון הטכנולוגיה שתמשיך להשתפר ולהוסיף עוד ועוד לירידת המחירים, אך היא תגיע גם בעקבות הקהל הרחב שמחפש (ומוצא!) דרך ליהנות מתכשיטי יהלומים, תיקים, בגדים ושעונים מבלי למשכן בעבורם את הבית. בנוסף טוענים המומחים, כי אמצע שנת 2019 כבר הראתה גידול של פי 18 במכירת יהלומי המעבדה: מכירה של מוצרים כגון שרשראות יהלומים, צמידי טניס, טבעות יהלומים וכן עגילי יהלומים.

 

האם כדאי לרכוש בישראל יהלומי מעבדה או יהלומים טבעיים?

האתגר בישראל כיום נשען על הוויכוח העתיק – האם יהלומי המעבדה מאיימים על שוק היהלומים הטבעיים? ובכן, יהלומים הם בעלי אלמנט האהבה. מושא התשוקה והיוקרה.

 

הם מקור בלתי מתחדש ועל כן מוגבלים מבחינה טבעית, מה שגורם לכך שמחירם של היהלומים הטבעיים נותר גבוה בזכות נדירותם. יחד עם זאת, כאשר הצרכן יכול ליהנות מיהלום איכותי ואפילו גדול יותר מהטבעי במחיר נמוך יותר, אין לו כל סיבה להימנע מרכישה. וכאן בדיוק טמונה הבעיה: האם יהלומי מעבדה למעשה הופכים את אבן היהלום לפחות נדירה והרבה יותר נפוצה?

נכון להיום, זאת שאלה שקשה לענות עליה. למרות הגידול בפופולריות, עדיין מהוות כלל מכירות יהלומי המעבדה בשנה החולפת כאחוז אחד בלבד מתוך כלל עסקאות היהלומים בישראל. כיום מבקשת הבורסה ליהלומים למצוא את הדרך להסביר לקהל הרחב שהיהלום הטבעי שומר על הערך שלו לעומת יהלום המעבדה.

 

וכאשר אתם יודעים למשל ששרשרת יהלום בעלת יהלומי מעבדה איננה שומרת על ערכה לטווח הארוך אך היא נחשבת ליהלום אמיתי לכל דבר ועניין – אתם יכולים לרכוש בצורה מושכלת יותר.

 

כך למשל אדם שמעוניין לרכוש לאהובתו טבעת אירוסין יכול לבחור האם הוא קונה טבעת יהלום מעבדה ובכך מעניק יהלום מרגש ומיוחד לאהובתו בלבד, או האם הוא קונה טבעת יהלום טבעי שלאורך הזמן הוא או ילדיו יוכלו למכור ולקבל תמורתה ערך כספי גבוה יותר.

אם תשאלו אותנו, רוב האנשים שקונים יהלום ומקדישים אותו לאדם יקר מאוד, לא עושים זאת על מנת למכור אותו בהמשך הדרך ולהיפטר ממנו. רכישת תכשיט היא מחווה של אהבה, של הוכרה והערכה רבה והיא נועדה כדי להעניק משמעות וערך סנטימנטלי לאדם מיוחד, לסמל רגעי חיים יוצאי דופן ולהפוך לחפץ עם מאפייני חיים וזיכרונות. בהחלט לא לצורכי עשיית רווחים עתידיים.

אז למה בעצם היהודים כל כך אוהבים יהלומים?

היהלומים מגוללים את סיפור העם היהודי העתיק מאז ועד היום. בזכות היהלומים הצליחו היהודים להמשיך לשרוד גם בתקופות קשות של רדיפה וגילויי אנטישמיות, ליהנות מכלכלה חזקה שממשיכה להתפתח ולאפשר לעצמם לרכוש תכשיטי יהלומים יוקרתיים וסימבוליים לאנשים אהובים.

באופן די אירוני, קיים קשר עתיק יומין בין היהודים וענף היהלומים. המילה יהלום מוזכרת בתנ"ך כאחד מאבני החן המקשטות את בגדיו של הכוהן הגדול. לאורך ההיסטוריה יהודים רבים הצטיינו בניהול מסחר ועסקים, כולל זה של אבנים טובות ויהלומים.

 

בזכות ענף מסחרי זה, הם יכלו להמשיך ולשרוד בכל פעם שחוו פרעות או איומים על חייהם כקהילה ונהגו להבריח את היהלומים שברשותם למקום אחר.

בארץ כבר עם קום המדינה התנהל קשר הדוק בין העם היהודי ליהלומים. עולים רבים נהנו מלימודי יהלומנות וגמולוגיה מטעם מדינות אירופאיות שביקשו לסייע למדינה החדשה ואף ייבאו ארצה מכונות ליטוש מיוחדות, לאחר שבוטל המכס הבריטי המיתולוגי על ייבוא יהלומי גלם למדינת ישראל. בהמשך הוקמה הבורסה והפכה למרכז סחר עולמי ביהלומים תוך שהיא מייצאת יהלומים לכל מדינות העולם בשווי של מאות מיליארדי דולרים בכל שנה.

 

מאמרים וכתבות

יהלומי מעבדה

טבעות אירוסין וינטג' ראשית

טבעות אירוסין וינטג' – אהבה עם טעם של פעם

עבור כלות שמחפשות משהו קצת שונה כדאי מאוד לשקול טבעת אירוסין וינטג' – שהיא טבעת אירוסין בעיצוב עתיק יותר. לא רק שיהיו בכך ייחודיות וקסם מובנים, אלא שטבעות אירוסין וינטג'יות הן גם בדרך כלל יקרות פחות. לרוב טבעות אירוסין בסגנון וינטג' יהיו בעלות עיצוב אומנותי

טבעת אירוסין מיוחדת ראשית

איפה קונים טבעת אירוסין מיוחדת עבור המיועדת?

אתה יודע שיש לך אישה מיוחדת ואין ספק שמגיעה לה טבעת אירוסין מיוחדת לא פחות ממנה. בשוק טבעות האירוסין ניתן למצוא כיום מבחר רחב מאוד של טבעות בשלל צורות, גוונים, אבנים ומחירים – אבל היכן ניתן למצוא טבעת אירוסין יחידה במינה, יוקרתית, שונה, מעוצבת, חדשנית

טבעות אירוסין מיוחודות

על טבעות אירוסין מיוחדות בעיצוב מותאם אישית והדרך להשיג אותן

כל מערכת יחסים זוגית אוהבת עם מחויבות אמיתית לטווח הארוך, היא ייחודית ומספרת סיפור משל עצמה. כאשר אתה מתכנן את הצעת הנישואין שלך לבחירת ליבך, לא מן הנמנע שתחוש צורך למצוא עבורה טבעת אירוסין מיוחדת אשר תתאים באופן ייחודי לסיפור האהבה שלכם וכמובן, גם לאצבע

טבעת אירוסין ראשית

בטבעת זו: איך לבחור טבעת אירוסין שתגרום לה להגיד לך כן

הרגע המיוחל הגיע: החלטת שהגיע הזמן למסד את הקשר ולהינשא לבחירת ליבך, והכל מתחיל – איך לא? בטבעת אירוסין והצעת נישואין חגיגית ומרגשת. אך דבר אחד עשוי להעיב על ההתרגשות והשמחה – גם שלה וגם שלך: מה אם היא לא תאהב את טבעת היהלום שבחרת

הדמיה של תיבת טבעת אירוסין בצבע אדום ובתוכה טבעת אירוסין עם יהלום

איך מזהים יהלום סינטטי?

רכישת יהלום היא השקעה כספית גדולה שמבטאת רצון רגשי עמוק. לכן אין דבר מאכזב יותר מלגלות בוקר בהיר אחד שהיהלום שנרכש הוא לא באמת הדבר האמיתי. אינספור זיופים, חיקויים וזרקונים מתגלגלים להם שם בחוץ ומטשטשים את היכולת של העין הבלתי מקצועית להבחין בין יהלום אמיתי

שרשרת מפתח יהלומים על בובת ראווה

איפה קונים יהלום סינטטי?

טרנד יהלומי המעבדה הופך לפורה ומשגשג בשנים האחרונות וצפוי להרחיב את היקף פעילותו באופן משמעותי כבר מהשנה הקרובה. הסיבות: מדובר ביהלום זול יותר, שאיננו מזיק לסביבה ונראה בדיוק כמו כל יהלום אותנטי ממעמקי האדמה. אז איפה קונים יהלום סינטטי, מהם יתרונותיו ומה כדאי לבדוק טרם

במרחק לחיצה ממכם

רוצים לשוחח עם נציג ? השאירו פרטים