יהלומי דמים

מילים רבות נכתבו על המצב הקשה של יבשת אפריקה ועל חוסר הניצול של המשאבים הטבעיים שהיא מציעה. יהלומי דמים הם רק חלק אחד מכל זה. היבשת כולה משופעת במחצבים ומשאבים שמאפשרים כריית יהלומים באיכות גבוהה מאד אך לצערנו אין סדר ומשטרים מסודרים ברחבי היבשת השחורה, מה שהופך את המרדף אחר היהלום לעקוב מדם והרדיפה אחר היהלומים המושלמים באה ברוב המקרים על חשבון חיי אדם. עבדות, מוות ומלחמות הם מנת חלקו של כל יהלום שמתפתח במעמקי האדמה ולעולם המערבי לא נותר, לעיתים קרובות, אלא להעלים עין לנוכח היופי, הוזהר והשקיפות המושלמת של יהלום שהתפתח בתנאים האופטימליים הדרושים לו. כעת מסתמן שעידן המלחמות על היהלומים אולי יגיע לקיצו בזכות שיטות ייצור יהלומים מלאכותיים, כלומר יהלומי מעבדה המיוצרים בתנאים מבוקרים ותעשייתיים, באיכות גבוהה מאד וללא שפיכות דמים.

יהלומי דמים

יהלומים ומלחמות

התפתחות, כרייה, ייצור ומכירה של יהלומים מלווים עם מלחמות ומוות לאורך מאות שנים. אין זה חבר חדש וכל מי שעוסק באופן מקצועי בעולם היהלומים יודע על כך. מכיוון שרוב אלה מתרחשים על אדמתה של היבשת השחורה – קל לעולם המערבי להתעלם ולנהוג כאילו עניינים אלה לא קורים כלל. אינספור סרטים הוליוודיים הופקו על בסיס הנושא של יהלומי דמים ורשויות החוק סביב העולם עושות מאמצים, לפחות למראית עין, להראות שהן מנסות ככל יכולתן להילחם בתופעות אלה ולמגר אותן. בפועל – זה כמעט בלתי אפשרי בהיעדר שלטונות חוק מסודרים ברוב יבשות אפריקה. שטחי המדבר העצומים שאין בהם שום שליט ושום מערכת חוקית מאפשרים פרצות גדולים מאד בהתנהגות שבין בני אדם ומכאן ועד מלחמות, העסקת אנשים בתנאי עבדות וזילות בחיי אדם – הדרך קצרה.

 

מה דרכו של יהלומי דמים?

יהלומי דמים מלווים יד ביד במעשים קשים ואלימים כבר מהשלבים הראשונים בתהליך הייצור שלהם. אנשי כוח מעסיקים עובדים נחותים בתנאי עבדות ודורשים מהם לעבוד בשעות רבות, בתנאי שטח קשים בחיפוש אחר המשאבים שבהם ייתכן ויימצאו היהלומים. לעובדים אלה לא מסופקים תנאי מחייה או עבודה סבירים והם סובלים ממכות חום, מהתייבשות, רעב וכמובן עומס פיזי בל יתואר. במקרים רבים – העובדים מוצאים את מותם באתרי העבודה, אך מוחלפים באחרים. המטרה היחידה אשר עומדת לנגד עיניהם של אלה המעסיקים אותם ומאיימים עליהם בכלי נשק – היא מציאת היהלומים, אותם יוכלו למכור בשוק השחור בסכומי עתק של כסף. העבודה מבוצעת הרחק מעיניו של החוק, בשטחים נידחים שאיש לא מגיע אליהם ומכאן שאין שום אפשרות לאכוף התנהגות אנושית ורציונלית בקרב אנשים אלה. הרבה מוות מתרחש בדרכים אלה בכל רחבי אפריקה ואי אפשר באמת לשים לזה סוף – מלבד פיתוח שיטות חדשות לייצור יהלומים, יהלומים שיהיו שקופים, מרהיבים ואיכותיים לכל הפחות כמו רעיהם הטבעיים.

 

כריית יהלומים

 

יהלומים מלאכותיים והסוף שהם יכולים להביא למלחמות העקובות מדם

ביבשת אפריקה סובלים מיליוני אנשים מרעב ותנאי חיים קשים עד בלתי אפשריים. רעב, מחלות ותנאי תברואה מחפירים שולטים בחלק גדול מהמדינות ולכן קל לאנשים בעלי כוח, כסף או נשק לשלוט במקומות מסוימים בלי שבכלל מישהו יידע על כך. המחיר הגבוה שישיגו עבור יהלום קטן שהעבדים שלהם ימצאו עבורם – הוא המטרה לכל המעשים האיומים שלהם והם לא בוחלים באמצעים על מנת להשיג את אותו יהלום. עכשיו הזמן לחשוב שיש דרך לייצר יהלומים איכותיים, שקופים ויפים שלא במעמקי האדמה וכך לשים קץ למלחמות והמוות הרב שהיהלומים גורמים. אי אפשר שלא לדמיין עולם טוב הרבה יותר, שבו ליהלומים יש הרבה פחות כוח – אבל עדיין כל מי שחפץ בהם יכול לשים עליהם את ידו ולהשיג אותם במחירים נוחים ומשתלמים בלי לשעבד לשם כך אנשים אחרים או לנהוג באכזריות. אין ספק שפריצת דרך מדעים ואנושית תושג על ידי התפתחויות אלה.

 

יהלומי מעבדה והבשורה שהם מביאים

יהלומי מעבדה סינטטיים יכולים להביא מזור רב לכל רחבי העולם. כבר כיום, כשברור לכל מי שעוסק בתחום שהיהלומים המיוצרים במעבדה הם איכותיים, יפים ומיוחדים כמו אלה שכורים במעמקי האדמה – ולכן אפשר לעשות בהם כל שימוש שעושים ביהלומים הטבעיים והאמיתיים. כל כך הרבה עלויות נחסכות בדרך – אנשי מקצוע שמבצעים את הכרייה, חיפוש שטחי הכרייה (שממילא הולכים ומצטמצמים עם הזמן), שינוע התוצרים וכלי העבודה ושכר גבוה מאד לעובדים – כל אלה יכולים להיחסך כאשר היהלומים יפותחו בתנאים מבוקרים בתוך המעבדה, תנאים שמדמים את אותם התנאים שבהם גדל היהלום בתוך האדמה. בשמירה על טמפרטורה ולחץ גבוהים ומעקב רציף ובלתי פוסק אחר ההתפתחות. היהלומים יהיו מושלמים ומוכנים למכירה תוך פרק זמן קצר בהרבה מאשר בטבע וכמובן שהמחיר שלהם יהיה נמוך בהרבה. כך כל מי שמעוניין ביהלום יוכל לרכוש עבור עצמו ולא יצטרך להתעלל באנשים אחרים לשם כך. גם באפריקה אפשר יהיה לאמץ את שיטות הייצור האלה וכך, אחת ולתמיד, להפסיק את מלחמות הדמים על היהלומים.

 

יהלומים סינטטיים – הסנונית הראשונה כבר פרשה כנפיים!

אין מדובר בעולם אטופי או בחלום שאי אפשר להגשים. הנושא של ייצור יהלומים בתנאי מעבדה כבר נמצא בשיח הציבורי והמקצועי בעולם היהלומים וכמה צעדים כבר בוצעו. היהלומים שפותחו בתנאי המעבדה המבוקרים לא נופלים באיכות שלהם לעומת היהלומים הטבעיים ואי אפשר להתווכח עם המחיר הנמוך בהרבה של היהלומים. קשה מאד, עד בלתי אפשרי להבחין בהבדלים מהותיים בין אלה לבין אלה ומכאן שנפרצה הדרך להשגת יהלומים על ידי כל אדם – במחיר נמוך יותר ושווה לכל נפש וכמובן לעשות זאת בדרכים הומניות, נעימות, כאלה שלא מנצלות בני אדם או גורמות להתנהגות אלימה בשום מקום. יתרה מכך, התחום כבר כעת מפותח מאד וישנן כמה דרכים שבהן אפשר לייצר יהלומים בתנאי המעבדה. למרות שעדיין יש עוד כברת דרך לעבור והמחקרים עדיין בראשית דרכם – כבר עכשיו אפשר לראות יהלומים שאפשר לקנות במחירים טובים ומשתלמים מאד וכמובן גם תכשיטים משובצים ביהלומים שהמחירים שלהם לא בשמיים כגון: טבעות יהלומים, שרשראות יהלומים, צמידי טניס ועגילי יהלום. אם בעבר עולם היהלומים המקצועי הוקיע את יהלומי המעבדה ופסל את עצם היותם – הרי שכיום קשה מאד להתווכח עם התוצאות המעולות שמושגות במעבדה וצריך להודות שהעולם כולו נכנס לדרך חדשה.

 

ומה הלאה?

כמו בכל נושא שמתחיל בצורה טובה – כך גם המחקר והניסיון לפתח יהלומים בדרכים תעשייתיות נוספות ימשיך עד שאפשר יהיה לעבור באופן בלעדי לייצור מלאכותי של יהלומים בכל רחבי העולם. אין ספק שעם הזמן גם שיטות הייצור והפיתוח תהפוכנה לזולות ונוחות יותר כך שאפשר יהיה להציע וליישם אותם בכל מקום בעולם. מכיוון שהתנאים במעבדה מבוקרים ומנוטרים – הרי שאין חשיבות למיקום של המעבדה עצמה ובכל מידה בעולם אפשר יהיה לייצר את היהלומים על פי שיטות ייצור שייבחרו בכל מקרה ומקרה. בשורה התחתונה – מה שחשוב באמת הוא הפסקת המלחמות, ההרג, המוות וניצול האנשים התמימים אשר עובדים בתנאים קשים ואפשר יהיה להוציא הרבה אנשים כאלה לחופשי. כל עסקני היהלומים בעולם, יד ביד עם השליטים של המדינות המתקדמות צריכים להוביל את המהלכים הדרושים להפסקת הכרייה של יהלומי דמים והנחלת הידע והטכנולוגיות לייצור של יהלומים במעבדה.

מאמרים וכתבות

יהלומי מעבדה

טבעת אירוסין בכספת

האם טבעת אירוסין באמת תהיה בטוחה בתוך כספת?

טבעת אירוסין היא התכשיט היחיד שקשור בחתונה שיכול להיות משובץ ביהלום או באבן חן. במידה והזוג מתחתן על פי כללי ההלכה היהודית הרי שהטבעת שאיתה מקדשים את הכלה מתחת לחופה לא יכולה להיות משובצת ביהלום או מעוטרת בחריטה ולכן אם חשוב שבכל זאת יהלום נוצץ

קניית זהב ותכשיטים

קניית זהב ותכשיטים – המדריך המלא

התחום של קניית זהב ותכשיטים הוא תחום מרתק שדורש ידע וניסיון. יש הרבה מאד מה לדעת ואיך להבין את המונחים המקצועיים, זאת על מנת להשכיל ולדעת בדיוק מה הכי כדאי לקנות ואיזו עסקה נחשבת לשווה ומשתלמת.     גם לזהב וגם לתכשיטים שעשויים ממתכות יקרות

תכשיט יוקרתי ולא יקר

תכשיט יוקרתי לאישה ולא יקר

לתכשיטים רגילים או יוקרתיים יש מראה של תכשיטים יקרים ואנשים רבים נמנעים מקניית תכשיטים חדשים בשל סיבה זו אך האם קיים דבר כזה תכשיט יוקרתי לאישה ולא יקר?     התרגלנו לעובדה שתכשיט יוקרתי לאישה הוא תכשיט יקר שצריך להעמיד לטובת הרכישה שלו סכום כסף

קראט יהלומי מעבדה

קראט יהלומי מעבדה

קראט יהלומי מעבדה – מה זה אומר ואין להתייחס לזה? מודעות גבוהה מאד עולה בשנים האחרונות כלפי התחום החדש יחסית של ייצור יהלומי מעבדה. בניגוד לאחיהם הנחצבים מבטן האדמה – אלה המיוצרים במעבדה נחשבים להומניים ומוסריים הרבה יותר, שכן תהליך הייצור שלהם לא מערב שום

הזמנת יהלומי מעבדה באינטרנט

הזמנת יהלומי מעבדה באינטרנט

הזמנת יהלומי מעבדה באינטרנט – כל היתרונות! לא הרבה אנשים מכירים עדיין את התחום של הזמנת יהלומי מעבדה ובהחלט הגיע הזמן להיחשף לעולם הזה. מדובר ביהלומים טובים, איכותיים, מרהיבים ביופיים והכי חשוב –הם מיוצרים במעבדה באופן סינטטי ומלאכותי.     למה זה כל כך חשוב?

איך מנקים יהלום

איך מנקים יהלום

איך מנקים יהלום: היהלומים שאנו מכירים ומדמיינים הם אבני חן שקופות, מרהיבות ובעלות החזר אור שאפשר להתמכר לצבעים שלו. אחת התכונות החשובות ביותר של היהלום היא השקיפות שלו והיהלומים נמדדים ומדורגים על פי דרגת השקיפות שלהם. מכאן, שאם היהלום לא נקי מאד – המראה שלו

במרחק לחיצה ממכם

רוצים לשוחח עם נציג ? השאירו פרטים