10 יהלומים מפורסמים

יהלומים מפורסמים הם מושא הערצה והערכה של הרבה מאד אנשים בכל רחבי העולם. יהלומים נחשבים, חצי ברצינות וחצי בהלצה כחבריה הטובים ביותר של האישה ועל דבר אחד אין עוררין – יהלומים מפורסמים הם סמל סטטוס, הם משדרים יוקרה, אמידות, הרבה כסף וכמובן שיש בהם יופי ממכר ומשכר. סרטים וסיפורים רבים נכתבו והופקו כשהיהלומים מככבים בהם ויש בהם עיסוק רב בשיח הציבורי היומיומי. עם הזמן ועם התפתחות המדע והתעשייה בעשורים האחרונים ישנן שיטות ייצור של יהלומי מעבדה ללא הצורך (או ההכרח) לחצוב אותם בבטן האדמה. הייצור במעבדה זול יותר (ולכן גם מוריד בצורה משמעותית את המחיר של היהלומים המוכנים), מוסרי הרבה יותר ויש בו הרבה תקווה שמלחמות והרג בין בני אדם יגיעו לקיצם כעת כשאפשר לייצר יהלומים מלאכותיים איכותיים ויפים לא פחות בתנאי מעבדה מדעיים ומבוקרים. כיום מסתובבים ברחבי העולם לא מעט יהלומים מפורסמים שהרבה מאד אנשים מכירים, בין אם הם בבעלותם של אנשים מפורסמים, לקחו חלק בסיפור מעניין או השתתפו בסרט שכולנו מכירים.

יהלומים מפורסמים

סקירה של 10 יהלומים מפורסמים בעולם:

 

1. יהלום המאה – היהלום שנחשב ליהלום הנקי ביותר שאי פעם יוצר

את היהלום חצבו במכרה בדרום אפריקה בשנת 1986 והושקעו לא פחות משלוש שנים בחיתוך וליטוש שלו. העבודות שהושקעו ביהלום זה נחשבות למלאכת מחשבת של ממש ולכן דרגות ניקיון היהלום והשקיפות שלו נחשבות לגבוהות מאד. יהלומים רבים עוברים השוואה ביחס ליהלום הזה והוא מהווה סמן ימני בעולם היהלומים המקצועי. היהלום בצורת לב נחשב למושלם ממש והשמועה אומרת שבעליו ומי שמחזיק בו הוא איש עסקים ישראלי. יחד עם זאת – אין אישורים רשמיים לשמועה זו ולא באמת יודעים בדיוק היכן או בידי מי נמצא היהלום.

2. יהלום הפלורנטין – מהודו או מאיטליה?

מדובר ביהלום ותיק וטוב שנכרה אי שם בשנת 1400. ישנן כמה אגדות סביב הייצור ומהלך חייו של היהלום ואלה מספרות על היותו בבעלות נזיר הודי או ככזה שנמצא בסמוך לפירנצה שבאיטליה. עוד מסופר שהיהלום היה חלק מרכושה של משפחת מדיצ'י האירופאית ועם סיום השושלת עבר היהלום לידיהם של הקיסריים האוסטרו הונגריים ומשאלה חדלו למשול והאימפריה האוסטרו הונגרית נפלה, הם ברחו עם חפצי הערך ולא ברור האם היהלום נשאר ברשותם או שנעלם אי שם בדרכים. במוזיאון הלובר בפאריז קיים מוצג אשר דומה מאד ליהלום הזה ומספר את סיפורו.

3. גולדן ג'ובילי – היהלום הגדול ביותר בעולם!

יהלום מרהיב ביופיו שנחשב לגדול ביותר בעולם ונחשב אפילו די עדכני לאור שנת הייצור שלו – 1986. כחלק מחגיגות יום ההולדת ה- 50 של מלך תאילנד הוענק לו היהלום במתנה מצדו של איש עסקים תאילנדי שרכש אותו בסמוך לייצורו. כיום מוצג היהלום באחד מהמוזיאונים בתאילנד ומקורות מספרים שבכניסה למוזיאון משתרך תור ארוך מאד (שעובר לעיתים את הקילומטר) על מנת לחזות ביהלום.

4. בורטון טיילור – יהלום ברוח הוליווד

יהלום יפייפה שנחצב במכרה בדרום אפריקה. הוא עבר כמה בעלים וכמה ידיים ובסופו של דבר נרכש על ידי השחקן ריצ'רד בורטון כמתנה לבת זוגו היפיפייה בעצמה, השחקנית המוכרת אליזבת' טיילור. לאחר פטירתו של בורטון החליטה טיילור למכור את היהלום ואת ההכנסות שהרוויחה תרמה לארגוני צדקה שונים.

5. היהלום הוורוד המפורסם הראשון – זה של ג'ניפר לופז

עד שנת 2002 לא היו היהלומים הוורודים נפוצים או מבוקשים. בזכות טבעת היהלום הזו ששימשה כטבעת אירוסין שרכש השחקן בן אפלק לארוסתו, השחקנית והזמרת ג'ניפר לופז – החלה התעניינות בינלאומית חסרת תקדים ביהלומים הוורודים. הטבעת שקנה אפלק, בשווי של מעל מיליון דולר, הייתה מעוטרת ביהלום ורוד בגוון עדין והיא הוחזרה אחר כבוד לאפלק עם פרידתם של בני הזוג. מכיוון שמשפיענית ציבור ותרבות כמו ג'ניפר לופז התפארה בטבעת (כל עוד הייתה ברשותה) נשים רבות התעניינו מאד ביהלומים הוורודים והעניקו לעצמן תכשיטים שהיו משובצים ביהלומים אלה.

6. יהלום ההופ

אין קשר בין שם היהלום לבין תקווה. שמו של היהלום ניתן לו כמחווה של כבוד כלפי זה שמצא אותו –מגלה האבנים הנרי הופ שפעל בכפוף למלך צרפת לואי ה- 14. צורתו של היהלום לא מצאה חן בעיני המלך והוא הורה לבצע בו ליטוש חוזר, או אז הוא הוצג ואוחסן כחלק מאוצרות הממלכה. בזמן המהפכה הצרפתית נגנב היהלום, ביחד עם עוד חפצי רבים אחרים, הגיע לאנגליה ושם התגלגל שוב לידיו של אותו הנרי הופ. היהלום עבר עוד כמה בעלים והחלפות ידיים, ביניהם של פייר קרטייה וכיום הוא מוצג במוזיאון הסמית'סוניאן בעיר וושינגטון שבארצות הברית.

7. יהלום ציוני עם סימני מגן דוד

הטבע עושה דברים בעצמו ולעיתים בני האדם משתאים לנוכח הפלא שנוצר לבד. זה בדיוק הסיפור של היהלום שנחשב ליהלום ציוני ראשון ויחיד מסוגו, בו החזר האור שנראה לעין יוצר צורה של מגן דוד בתוך היהלום פנימה. לאחר בדיקות רשמיות ומקצועיות רבות נמצא שאכן היהלום הוא טבעי ואמיתי ואין מדובר בגימיק או בתוצאה של פעולה שבוצעה על ידי בני אדם כחלק מתהליך פיתוח היהלום. היהלום נמצא בבעלותו של איש עסקים ישראלי שמציג אותו במוזיאון רמת גן ליהלומים.

8. היהלום המשובץ בטבעת האירוסין של הנסיכה דיאנה

אמנם בעליה המקורית מתה, אך הטבעת נשארה גם בשימוש וגם בשיח הציבורי. כיום עונדת את טבעת יהלום הספיר הדוכסית מקיימברידג', קייט מידלטון, ובכך מחייה את מורשתה של חותנתה המנוחה. הטבעת נבחרה על ידי דיאנה בעת אירוסיה לנסיך צ'ארלס מתוך מבחר טבעות שהוצגו על ידי חברת היהלומים המלכותית באנגליה. היהלום הוא ספיר אובלי בצבע כחול עמוק וסביבו שובצו, לבקשתה של הנסיכה המיועדת 14 יהלומים לבנים קטנים ושקופים.

9. יהלום אורלוב

אין מי שעוסק בתחום היהלומים ולא מכיר את היהלום הזה. מדובר ביהלום לא קטן בגווני כחלחל ולבן שמהווה חלק מאוסף התכשיטים והיהלומים של בני המלוכה הרוסיים. כיום כמה גרסאות באשר לדרך החיים של היהלום אך דבר אחד בטוח – מקורו במכרות הגדולים שבהודו ואת העובדה הזאת אפשר היה לקבוע על סמך התכונות והמאפיינים שלו כבר כחומר גלם. בשנת 1784, לאחר אי אילו מחלוקות וריבים בין בני המלוכה הרוסיים שובץ היהלום בשרביט המלכותי – שם הוא משובץ עד היום.

10. הכוכב הגדול של אפריקה

זהו יהלום הגלם הגדול ביותר שנכרה אי פעם. מפאת גודלו הוא נחתך ולוטשו ממנו לא פחות מ- 9 אבנים מרהיבות שגם הן נחשבות לגדולות במושגים יחסיים לעולם של יהלומים מפורסמים. מבין אלה, האבן הגדולה ביותר שומרת עד היום על התואר המכובד – היהלום המלוטש הגדול ביותר בעולם כולו. מקורו של היהלום במכרה בדרום אפריקה והוא נקרא על שמו של בעלי המכרה. ליהלום הוכן העתק מדויק על מנת שאפשר יהיה לשלוח אותו בדואר לאנגליה לצורך ליטוש ועבודות. ההעתק הועמס על ספינת משא והוצמדה לו אבטחה כבדה על מנת לשמור עליו במסע האורך מדרום אפריקה לאנגליה. המלך אדוארד הורה לשבץ את היהלום הגדול והמיוחד בשרביטה של הוד מלכותה, שם הוא עדיין משובץ עד היום ומהווה חלק לבתי נפרד מאוסף התכשיטים המלכותי.

מאמרים וכתבות

יהלומי מעבדה

יהלום מעבדה מחיר

יהלום מעבדה מחיר

יהלום מעבדה מחיר: מי מאיתנו לא מאוהב ביהלומים? אמנם יהלומים נחשבים לאבנים היוקרתיות הקרובות ביותר לליבן של נשים, אך לא מעט גברים מתקשטים בעגילים, צמידים ושרשראות יהלום כולל סלבריטיז ומפורסמים שמעניקים לקהל הגברי הזדמנות מעולה לענוד את אחד ממשאבי הטבע הנפלאים בעולם.   ועם זאת

Green Diamonds בחדשות ערוץ 12

יהלומי מעבדה ערוץ 12

יהלומי מעבדה הינם יהלומים שנוצרו בתהליך יותר מפוקח ואקולוגי, היהלום שמקבלים בסוף תהליך הייצור הוא יהלום אשר מאושר על פי לשכת המסחר האמריקאי כיהלום לכל דבר ועניין. ישנם יתרונות רבים כיום כאשר אנחנו מדברים על ייצור ושימוש ביהלומי מעבדה כתכשיט העיקרי כמתנה מקורית לאישה. בנוסף

טבעת אירוסין בכספת

האם טבעת אירוסין באמת תהיה בטוחה בתוך כספת?

טבעת אירוסין היא התכשיט היחיד שקשור בחתונה שיכול להיות משובץ ביהלום או באבן חן. במידה והזוג מתחתן על פי כללי ההלכה היהודית הרי שהטבעת שאיתה מקדשים את הכלה מתחת לחופה לא יכולה להיות משובצת ביהלום או מעוטרת בחריטה ולכן אם חשוב שבכל זאת יהלום נוצץ

קניית זהב ותכשיטים

קניית זהב ותכשיטים – המדריך המלא

התחום של קניית זהב ותכשיטים הוא תחום מרתק שדורש ידע וניסיון. יש הרבה מאד מה לדעת ואיך להבין את המונחים המקצועיים, זאת על מנת להשכיל ולדעת בדיוק מה הכי כדאי לקנות ואיזו עסקה נחשבת לשווה ומשתלמת.     גם לזהב וגם לתכשיטים שעשויים ממתכות יקרות

תכשיט יוקרתי ולא יקר

תכשיט יוקרתי לאישה ולא יקר

לתכשיטים רגילים או יוקרתיים יש מראה של תכשיטים יקרים ואנשים רבים נמנעים מקניית תכשיטים חדשים בשל סיבה זו אך האם קיים דבר כזה תכשיט יוקרתי לאישה ולא יקר?     התרגלנו לעובדה שתכשיט יוקרתי לאישה הוא תכשיט יקר שצריך להעמיד לטובת הרכישה שלו סכום כסף

קראט יהלומי מעבדה

קראט יהלומי מעבדה

קראט יהלומי מעבדה – מה זה אומר ואין להתייחס לזה? מודעות גבוהה מאד עולה בשנים האחרונות כלפי התחום החדש יחסית של ייצור יהלומי מעבדה. בניגוד לאחיהם הנחצבים מבטן האדמה – אלה המיוצרים במעבדה נחשבים להומניים ומוסריים הרבה יותר, שכן תהליך הייצור שלהם לא מערב שום

במרחק לחיצה ממכם

רוצים לשוחח עם נציג ? השאירו פרטים