האם טבעת אירוסין באמת תהיה בטוחה בתוך כספת?

טבעת אירוסין היא התכשיט היחיד שקשור בחתונה שיכול להיות משובץ ביהלום או באבן חן. במידה והזוג מתחתן על פי כללי ההלכה היהודית הרי שהטבעת שאיתה מקדשים את הכלה מתחת לחופה לא יכולה להיות משובצת ביהלום או מעוטרת בחריטה ולכן אם חשוב שבכל זאת יהלום נוצץ ומיוחד ייקח חלק בכל התקופה של החתונה – הרי שזה צריך להיות במעמד האירוסין. מכאן שמדובר בטבעת שהבחירה שלה תהיה מאתגרת למדי, בשל השילוב של היהלום בה. זה יכול להיות יהלום קטן ולא בולט ויכול להיות יהלום גדול שממש רואים לרחוק. על פי מה בוחרים? כל פי הטעם האישי, ההעדפות של כל אחד וכמובן לאחר התרשמות מעמיקה מהמבחר שחנות שאליה מגיעים. אחרי הרכישה נשאלת השאלה איפה יהיה הכי נכון וחכם להניח את טבעת היהלומים ואיך לבחור עבורה את המקום הכי טוב.

אחסון ותחזוקה של טבעת אירוסין

אין זה פשוט פתאום להכניס הביתה תכשיט משובץ ביהלום. עצם הידיעה על פריט יקר ערך עלולה לגרום לא מעט לחץ ומתח נפשי וכעת מוקדשות המחשבות לחיפוש אחר הדרך הטובה ביותר לשמור על הטבעת ולאבטח אותה כדי שחלילה, לא יקרה לה שום דבר. אנשים רבים בוחנים לעומק את האפשרות של הנחת הטבעת בתוך כספת ביתית. מצד אחד אין ספק שמדובר ברעיון טוב מאד. אך מצד שני צריך לבחון האם ישנם חסרונות לפתרון זה. כספת ביתית תהיה בדרך כלל מונחת במחבוא כלשהוא בבית. ברוב המקרים היא לא מקובעת או מחוברת לרצפה או לאחד הקירות, מה שהופך אותה לנגישה וניידת. במידה והבית נפרץ –עצם קיומה של כספת גורם לפורצים מיד לחשוב שיש בתוכה תכולה יקרת ערך והם לא יהססו פשוט להרים אותה ממקומה ולקחת אותה איתם.

לאחר מכן יוטל עליהם אתגר לפתוח אותה, אבל מבחינת מי שהיא שייכת לו – הנזק נגרם ועוגמת נפש גדולה תהיה מנת חלקו. אפשר להחביא את הכספת הביתי במקומות שאף אחד לא יחשוב שהיא עשויה להימצא בהם –חדר הילדים, האמבטיה או בתוך ארון אחסון או בוידעם שגם פורצים מיומנים, שאין להם הרבה זמן להתעכב לא יוכלו למצוא או לחשוב לחפש. מכאן – שהמחשבה האינטואיטיבית הראשונית על כספת לא בהכרח תהיה נכונה ותניב את אפשרות האחסון הטובה ביותר. ישנם לא מעט מקרים שבהם התכשיטים של בני הזוג ממילא מאוחסנים במגירה או ארון נסתרים ולכן אין סיבה דווקא את טבעת האירוסין להחביא במקום אחר. חשוב לבחור מקום אחסון שלא יהיה מושך או ברור מאליו אבל כמובן גם לא יהווה פרצה שקוראת לגנב. יש הרבה מחשבות שצריך לקחת בחשבון על מנת למצוא את מקום האחסון האולטימטיבי. יחד עם זאת – גם לפני וגם אחרי החתונה – עדיין צריך שהטבעת תהיה מונחת במקום קבוע משל עצמה ואין ספק שזה יכול להיות בדיוק אותו המקום. לא צריך מקום אחר עבור הטבעת אחרי החתונה והרי שממילא היא אמורה להיות בשימוש ממש מדי יום.

 

למה חשוב לשמור על טבעת האירוסין?

אם כבר בוחרים טבעת מבין מבחר טבעות יהלומים חשוב מאד לשמור ולזכור את הנחיות התחזוקה של הטבעת – איך לשמור עליה, איך לנקות אותה, במידת הצורך, ובאילו תנאים כדאי לאחסן אותה. ברוב המקרים אין הנחיות מיוחדות, שכן הטבעות כיום נחשבות לאיכותיות במיוחד וכאלה שבכל מקרה תהיינה עמידות מאד. לא בקלות הטבעת תישחק או שייגרם לה נזק אבל מכיוון שעדיין מדובר בפריט יקר ערך מומלץ לשמור עליה מכל משמר. למשל, לא כדאי להניח אותה בצפיפות ליד תכשיטים אחרים שגם משולבים בהם יהלומים כמו שרשראות יהלומים  או צמידי טניס על מנת שאלה לא יישחקו את אלה ולא ייגרם נזק ליופי של היהלום. כדאי שיהיה זה מקום סגור, יבש ומוצל כפי שמומלץ לאחסן את כל סוגי התכשיטים. בנוסף אסור לשכוח שהמקום שבו מונחים התכשיטים לבטח יהיה בהישג יד על מנת שיהיה קל להשתמש בהם מדי יום או על בסיס קבוע.

חשוב תמיד לזכור שלטבעת האירוסין (וגם לטבעת הנישואין שתגיע אחריה) יהיה לא רק ערך כספי גבוה אלא ערך רגשי וערכי שאי אפשר יהיה לנקוב תמורתו מחיר. זה בעצם הערך האמיתי של הטבעת ומכאן מתחילות המחשבות על הדרך הנכונה והמתאימה ביותר לשמור על הטבעת במקום הכי בטוח שאפשר. יש את מי שיש לו את האמון באמצעים טכנולוגיים מתקדמים כמו כספת ביתית ולכן זו יכולה להיות אפשרות טובה ומתאימה לו. יחד עם זאת יש את אלה שיעדיפו להתייחס לטבעת בדיוק כמו שמתייחסים לשאר התכשיטים בבית וכך לא צריך לשבור את הראש במיוחד או לדאוג יתר על המידה בנוגע לאחסון נכון שלה. מה שבאמת אפשר ללמוד מכך הוא שאין תשובה חד משמעית לשאלה האם טבעת האירוסין תהיה בטוחה כשתהיה מאחסנת בכספת וכמו בכל מיני נושאים אחרים הרי שגם כאן התשובה קשורה באופן אישי לכל אחד שיש לו טבעת כזאת, כמו גם לאורח החיים שלו ולהעדפות שלו.

 

האם מחיר הטבעת מצדיק הערכות מיוחדת לאחסון שלה?

כאמור – מה שמבדיל בין טבעת האירוסין לטבעת הנישואין הוא קיומו של יהלום. יהלומים נחשבים לאבנים יקרות במיוחד ולא כל אחד יכול להרשות לעצמו להשיג טבעת עם יהלום, גם אם זו טבעת חשובה כל כך כמו טבעת אירוסין. גם טבעת שמשולב בה יהלום קטנטן יכולה לעלות כמה אלפי שקלים שלבטח הייתה הערכות כלכלית לקראת הרכישה שלה. אין זה מובן מאליו, עבור רוב האוכלוסייה, שאפשר להשיג את הסכום הנדרש עבור קניית טבעת עם יהלום ועם הקנייה גם מגיעות המחשבות על הדרך הנכונה ביותר להגן על הטבעת ולשמור עליה מכל משמר. כיום יש חידוש גדול מאד בעולם היהלומים והתכשיטים והוא שימוש ביהלומי מעבדה.

המשמעות היא שהמחיר של הטבעת יכול להיות הרבה יותר זול ונוח. מכאן אפשר להבין שני דברים חשובים – האחד הוא שהרבה יותר אנשים יכולים להשיג טבעות אירוסין עם יהלומים יפים ואפילו גדולים והשני הוא שאין צורך באמת להתאמץ יותר מדי על מנת לשמור על הטבעת. אבל אז שוב חוזרים לנקודת המוצא, זו לפחות שהופכת רלוונטית מיד אחרי החתונה והיא הערך הרגשי של הטבעת. גם אם היא לא עלתה הרבה כסף וגם אם לא היה מאמץ כלכלי לקראת הרכישה שלה – הרי שאת הערך הרגשי אי אפשר באמת לאמוד וכל אדם חש רגשות אחרים כלפי התכשיטים שלו. יחד עם זאת, צריך להיות ריאליים ורציונליים ולהבין ששום מקום אחסון לא ייתן הגנה של מאה אחוז, בעיקר על ערך רגשי עמוק. מה שבאמת עדיף זה להתנהג עם הטבעת באופן רגיל ושגרתי ככל האפשר, בלי להיבהל יותר מדי ובלי לחשוב הרבה דווקא על האפשרות שבה היא הולכת לאיבוד או חלילה נגנבת. אלה נושאים שממילא לאף אחד אין שליטה עליהם ולכן מה שהכי טוב לעשות זה להשתדל לשמור על הטבעת ככל האפשר ולדאוג שהיא לא תהיה במקום בולט מדי.

מאמרים וכתבות

יהלומי מעבדה

איך לבחור טבעת יהלום ראשית

איך לבחור טבעת יהלום שתתאים לך

טבעת יהלום היא תכשיט המעטר ומוסיף חיות ונפח למראה שלך. טבעות יהלומים יש בשפע סוגים, צורות וצבעים. במאמר זה נדבר על סוגי טבעות וסוגי אירועים אשר יעזרו לך להתמקד ולהבין איך לבחור טבעת יהלום שתתאים לך. ספרי לי על טבעותייך ואומר לך מי את טבעות

איך נקבע המחיר של טבעת יהלום

מחירי טבעות היהלומים משתנים מטבעת לטבעת, אין סדר גודל קבוע של מחירים שאפשר לציין אותו, היות והן שונות אחת מהשניה במגוון פרמטרים. חנויות טבעות היהלומים מחזיקות באוסף גדול מאוד של טבעות העשויות ממתכות שונות ומשובצות יהלומים בגדלים שונים, בצבעים שונים, בדרגות ניקיון שונות ועוד. במאמר

כמה עולה טבעת יהלומים ראשית

כמה עולה טבעת יהלומים

חלומן של רוב הנשים הוא להתעטר בטבעת יהלום, טבעת שתקרין יוקרה ופאר ותנצנץ מכל זווית. העניין היחיד שמפריד בינן לבין הטבעת המיוחלת, הוא בדרך כלל עלות. במאמר זה נדבר על כמה עולה טבעת יהלומים ונבין את ההבדלים בין סוגי הטבעות. יהלומים – מה זה בכלל?

יהלום מעבדה מחיר

יהלום מעבדה מחיר

יהלום מעבדה מחיר: מי מאיתנו לא מאוהב ביהלומים? אמנם יהלומים נחשבים לאבנים היוקרתיות הקרובות ביותר לליבן של נשים, אך לא מעט גברים מתקשטים בעגילים, צמידים ושרשראות יהלום כולל סלבריטיז ומפורסמים שמעניקים לקהל הגברי הזדמנות מעולה לענוד את אחד ממשאבי הטבע הנפלאים בעולם.   ועם זאת

Green Diamonds בחדשות ערוץ 12

יהלומי מעבדה ערוץ 12

יהלומי מעבדה הינם יהלומים שנוצרו בתהליך יותר מפוקח ואקולוגי, היהלום שמקבלים בסוף תהליך הייצור הוא יהלום אשר מאושר על פי לשכת המסחר האמריקאי כיהלום לכל דבר ועניין. ישנם יתרונות רבים כיום כאשר אנחנו מדברים על ייצור ושימוש ביהלומי מעבדה כתכשיט העיקרי כמתנה מקורית לאישה. בנוסף

קניית זהב ותכשיטים

קניית זהב ותכשיטים – המדריך המלא

התחום של קניית זהב ותכשיטים הוא תחום מרתק שדורש ידע וניסיון. יש הרבה מאד מה לדעת ואיך להבין את המונחים המקצועיים, זאת על מנת להשכיל ולדעת בדיוק מה הכי כדאי לקנות ואיזו עסקה נחשבת לשווה ומשתלמת.     גם לזהב וגם לתכשיטים שעשויים ממתכות יקרות

במרחק לחיצה ממכם

רוצים לשוחח עם נציג ? השאירו פרטים