טבעות אירוסין זולות

טבעות אירוסין זולות בשיבוץ יהלומי מעבדה. טבעות יהלום במחירים אטרקטיביים. כל הטבעות מגיעות בצירוף תעודה גמולוגית. תוכלו לבחור את גודל היהלום בכל טבעת שתקנו. אפשר לקנות כל טבעת בזהב לבן / צהוב – כרצונכם. במידה ותצטרכו, שירות ניקוי וחידוש הטבעת יינתן ללא עלות. הטבעות מגיעות במשלוח מאובטח תוך 7 ימי עסקים.

אתה רוצה לרכוש את טבעת האירוסין המושלמת עבור בת זוגך, בשאיפה להפוך אותה לאשתך לעתיד, אבל אתה מוגבל בתקציב שלך. האם בכל זאת קיימת אפשרות לקניה של טבעת אירוסין משובצת יהלום מבלי לפשוט רגל? הבשורה המשמחת היא כי יהלומים שגודלו במעבדה יכולים לחסוך לך כסף רב בבחירת טבעת האירוסין עבור בחירת ליבך. אבל היכן ניתן למצוא טבעות אירוסין עם שיבוץ של יהלומי מעבדה והאם הן מספקות תמורה שווה למחיר? קרא את הסקירה שלפניך וגלה!


אז לפני הכל – מה הם בכלל יהלומים סינתטיים שגודלו במעבדה?

בבואך לבחור טבעת אירוסין משובצת יהלום עבור אשתך לעתיד, יתכן כי תתקל במונחים הבאים:
יהלום סינטטי, יהלום מעשה ידי אדם, יהלום מלאכותי ויהלום אקולוגי. בדרך כלל כולם מתכוונים ליהלומים שגדלו במעבדה. אז מה בדיוק הוא יהלום מעשה ידי אדם? ואיך בכלל ניתן לגדל במעבדה משהו שלוקח לטבע מיליוני שנים ליצור?

ראשית, יהלומים שנוצרו במעבדה הם יהלומים אמיתיים לכל דבר ועניין. יש להם מבני פחמן זהים ליהלום אמיתי. ההבדל העיקרי הוא בכך שהתהליך מבוצע בסביבת מעבדה מבוקרת.

יצירת יהלומי מעבדה מתחילה ב”זרע” פחמן. הזרע מוחדר לתא בו החום, הלחץ והגזים גורמים ליהלום לצמוח. התהליך אורך בין 6 לעשרה שבועות. ברגע שמתרחשת התגבשות מלאה, היהלומים נחתכים ומלוטשים. לאחר מכן הם עוברים את אותו תהליך הדירוג שעוברים יהלומים רגילים.

המוצר הסופי הוא כזה שיש לו את אותם המאפיינים שיש לכל יהלום אמיתי. ללא מכשור מיוחד אין סיכוי שתוכלו לדעת מה ההבדל בין יהלום שנוצר במעבדה ליהלום טבעי. לאמיתותו של דבר, אפילו תכשיטנים רבים לא יכולים לראות את זה עם זכוכית המגדלת שלהם.

ליהלומים סינתטיים שיוצרו במעבדה יהיו פגמים טבעיים שנוצרים בעת גדילתם, ובדיוק כמו יהלום אמיתי, יהיו להם גווני צבע שונים.


האם יהלומים שנוצרו במעבדה שווים משהו? 

ליהלומים שנוצרו במעבדה יש את אותן תכונות פיזיקליות וכימיות בדיוק כמו ליהלומים שנוצרו באופן טבעי בכדור הארץ. הם אינם יהלומים מזויפים או הדמיות יהלומים (כמו זירקוניה מעוקבת). מדובר ביהלומים אמיתיים – פשוט כאלו אשר נוצרו במעבדה. איש אינו מסוגל להבחין בהבדל בין יהלומים שגדלו במעבדה לבין יהלומים שנכרו במכרות טבעיים בעין בלתי מזוינת. קשה מאוד, אם לא בלתי אפשרי, אפילו לגמולוגים מנוסים להבחין בין יהלומים שגדלו במעבדה ליהלומים “אמיתיים”, פשוט מכיוון שאין באמת הבדל בין השניים. יהלומים אשר מגדלים במעבדה אפילו מתערבבים בקבוצות של יהלומים טבעיים מדי פעם.


האם טבעות אירוסין עם יהלומים שנוצרו במעבדה הן זולות יותר?

יהלומים שנוצרו במעבדה מתומחרים בכ – 20 עד 35% פחות מיהלום שנכרה מכדור הארץ באותו משקל קראט ואותו מפרט. יהלומי מעבדה ויהלומים טבעיים הם למעשה בעלי אותם מאפיינים, כך שההנחה הזו היא דרך נהדרת לחסוך למי שיש לו תקציב מוגבל לרכישה של טבעת אירוסין עם יהלום.


האם בת הזוג שלי תכעס שרכשתי עבורה טבעת אירוסין זולה עם יהלום ממעבדה?

נשים רבות שמחות לקבל מבן זוגן טבעת אירוסין משובצת יהלום, ללא קשר לעלות הטבעת וסוג היהלום. עצם המחווה של הצעת הנישואין היא בסופו של דבר העניין הקובע. יתרה מכך, כפי שצוין מעלה, יהלום מעבדה הוא יהלום איכותי ונחשק לכל דבר ועניין ולא ניתן להבחין בהבדלים בינו לבין יהלום “טבעי” בשום פרמטר בעין בלתי מזוינת. עם זאת, מן הראוי לקחת בחשבון כי בכל זאת נשים מסוימות כן עשויות לייחס חשיבות לכך שטבעת האירוסין תהיה משובצת ביהלום “אמיתי” ואם ידוע לך שזוגתך היא אחת מן הנשים הללו, הרי שעלולה לחול התנגשות בין התקציב שלך לרכישת טבעת אירוסין ובין הציפיות של זוגתך.

הנה כמה סיבות לכך שחלק מהנשים מתנגדות ליהלומים שגדלו במעבדה:

  1. דעה קדומה – ישנן נשים אשר רוצות את “הדבר האמיתי” ומצהירות מראש שהן לא מעוניינות לענוד טבעת אירוסין עם יהלום מעשה ידי אדם במקום יהלום טבעי. זה נובע בעיקר מאי הבנתם המלאה של יהלומי המעבדה וההבדל בין יהלומי מעבדה לחיקויי יהלומים שהם מוצרים ברמה נמוכה משמעותית.
  2. העדפה לאבנים נדירות – יהלומים טבעיים נתפסים כמיוחדים מכיוון שהם נדירים בטבע (כך לפחות אנו חושבים). לדעת נשים רבות הם כבר לא מיוחדים אם מעבדה יכולה לייצר אותם בכמויות גדולות בפרק זמן של שבועות ספורים בלבד. בעיניהן זה גורע מן היחוד של היהלום והיוקרה שהוא מסמל.
  3. ערך במכירה חוזרת – ביהלומים מעשה ידי אדם יש פחות ערך למכירה חוזרת.
    עם זאת, חשוב להבין כי כיום ערך המכירה החוזר של יהלומים חלש באופן כללי לעומת מה שהיה בעבר. ישנה טענה כי יהלומים סינתטיים הם אפילו בעייתיים יותר כשמדובר על מכירה חוזרת, מכיוון שאפשר לייצר אותם רק בכמויות גדולות ואין להם שוק. אולם מצב זה הולך ומשתנה בשנים האחרונות והביקוש ליהלומי מעבדה (גם במכירה מיד שניה) הולך ועולה.

מה הם היתרונות של טבעת אירוסין עם יהלום סינתטי שגודל בתנאי מעבדה?

אז למרות שביהלומי מעבדה לכאורה אין ערך היסטורי או תחושה של יוקרה שנגזרת מן העובדה שמדובר במחצב נדיר. אולם ישנם כמה יתרונות מאוד משמעותיים ששווה לשקול קניה של טבעת אירוסין עם יהלום שנוצר במעבדה בזכותם:

  1. אין דילמות חברתיות ואתיות – יהלומים טבעיים רבים מגיעים מאזורי קונפליקט וכרייתם מעלה סוגיות בנושא זכויות אדם. יהלומים סינתטיים מיוצרים בסביבות בטוחות עם שכר הוגן.
  2. יהלום סינתטי הוא יותר ידידותי לסביבה  – קראט יהלום בודד דורש כרייה של 200-250 טונות אדמה. כדי לגדל יהלום במעבדה לא נדרשת כל כך הרבה אנרגיה ופגיעה בסביבה.
  3. אתה יכול לקבל יותר בפחות כסף – המשמעות היא שתוכלו להרשות לעצמכם יהלום גדול ואיכותי יותר. או אפילו יהלום צבעוני מהודר.
  4. יהלום מעבדה הוא נוצץ יוקרתי ומרשים כמו יהלום טבעי – זוגתך לא אמורה לחוש בהבדל כלל. כל עוד בחרת טבעת אירוסין יפה אשר תואמת את הטעם שלה בתכשיטים, אין ספק שהיא תתרגש מהצעת הנישואין.

האם זה לגיטימי להציע לחברה שלך נישואין עם טבעת בשיבוץ יהלום במעבדה?

כעת השאלה הגדולה יותר היא האם עליכם להציע עם יהלום שנוצר במעבדה. האם צריך להיות הבדל? במציאות, מערכת היחסים שלכם לא צריכה להיות מבוססת על גודל היהלום או על מקורו. אבל ככה החברה שלנו מתנהלת, למרבה הצער. אז איך תדעו אם זה בסדר?

שוחחו עם יקיריכם. שאלו את בנות הזוג מה הן מחשבותיהן בנושא. לנשים רבות יש מושג מה הן רוצות כבר ולאחרות זה לא משנה ממילא. העיקר שתציע לה!

טבעת אירוסין


יש לי רק חלום לקנות לך יהלום… אבל מה אם אין לי כסף?

בחירה של טבעת אירוסין היא תמיד בחירה אישית. אין החלטה נכונה או שגויה. בכנות, אם אתה רוצה לחסוך קצת כסף על ידי קניית יהלום שנוצר במעבדה, אין בזה שום דבר רע. יהלומים סינתטיים הם יהלומים אמיתיים מאוד – פשוט לא כורים אותם מכדור הארץ. וודא שאתה והאהובה שלך מבינים את זה ושהיא בסדר עם זה שאין לה את “הדבר האמיתי”. יותר מכל דבר אחר – מדובר בהבדל במחיר ולא מעבר.