איפה קונים יהלומי מעבדה? 

אם הגעתם לכאן – סימן שגם אתם תוהים איפה קונים יהלומי מעבדה שאיכותם מובטחת. בעקבות פריצת הדרך הטכנולוגית המאפשרת כיום לרכוש יהלומים שמקורם בייצור בתנאי מעבדה השווים בתכונותיהם הכימיות והפיזיקליות ליהלומים הטבעיים, קמו לא מעט “מעבדות דמה” שמספקות חיקויים ללא אחריות או פיקוח על תהליך הייצור ומנסות למכור לכם אבנים לא אמיתיות וחסרות כל ערך. אז ממי עדיף לקנות וממי כדאי להיזהר?

 

בין אם אתם רוצים לרכוש טבעת אירוסין, עגילים מהפנטים או שרשרת יהלום ייחודית, בוודאי תעדיפו לרכוש יהלומי מעבדה, שמיוצרים באותם התנאים והטכניקה המקורית מהטבע ומחירם מופחת משמעותית. כך ציבור המאורסים יכול ליהנות מטבעות יהלום אמיתיות במחיר של כמה אלפי שקלים לטבעות היוקרתיות ביותר וכל המתקשטות בצמידי טניס חדשים ומשובצים ייהנו ממחיר אטרקטיבי של כ-10,000 ₪. זאת לעומת יהלומים אמיתיים שנמכרים בעשרות אלפי שקלים לתכשיט הזול ביותר ויכולים להגיע גם לשווי ערך של מכונית משפחתית חדשה. 

 

איפה קונים יהלומי מעבדה

 

הבורסה ליהלומים ברמת גן

מכיוון שיהלומי המעבדה מיוצרים בשיטה חובקת עולם ונתונים לסטנדרטים ותקנים מחמירים במיוחד, מומלץ לרכוש אותם אך ורק מהבורסה ליהלומים הממוקמת ברמת גן. 

המעבדה היושבת בבורסה, מבצעת תהליך ייצור יהלומי מעבדה בשיטת הייצור הבלעדית המקובלת בארץ ובעולם, תוך שהיא עורכת סדרות בדיקות קפדניות לכל יהלום שמופק תחת ידיה.

 

למעשה, רק הבורסה ליהלומים רשאית לקבוע את ערכו של היהלום מבחינת הקראט שלו, הצבע ורמת הניקיון. לאחר שתנאים אלה נקבעים עבור כל אחד מהיהלומים, ממשיכים היהלומים אל שלב החיתוך, העיצוב והשיבוץ על תכשיטים שונים, המיושם באופן אחראי ומקצועי תוך שגמולוגים מוסמכים בלבד מבצעים אותו מבלי לפגוע בצורה הפיזית. דרך הבורסה תוכלו למצוא יהלומים “פיין קאט” (חיתוך מושלם) באיכות מובילה, כך שהיהלומים עצמם, גם אם הגיעו מהמעבדה, יהיו יוקרתיים, מנצנצים ומשגשגים באופן המושלם. 

 

זהירות, נוכלים

כאשר הרכישה מבוצעת דרך סוחרי יהלומים כאלה ואחרים, המבטיחים לכם יהלום מקורי מבלי להעניק תוקף ואחריות לכך, אתם מסתכנים במוצר שנוטה לפגמים ולעתים אף ברכישה של פריט או תכשיט שכלל איננו כולל יהלומים אמיתיים. הדבר מתגלה בדרך כלל כשהיהלומים נופלים, נפגמים, נשברים או נסדקים, כשהברק שלהם דועך ונראה שהתכשיט כולו מאבד מהקסם והאנרגיה המיוחדים שלו. מאחר שיהלומים אלה לא הגיעו מתנאי המעבדה המפוקחים ומטובי המקצוענים, מחירם יהיה אפילו נמוך יותר מזה שמוצע בבורסה. כל צרכן שיתפתה לצרוך יהלומים שכאלה עשוי לגלות בהקדם שהוא שילם ממיטב כספו בעבור יהלום בלתי מקורי או בעבור ייצור רשלני מאוד. 

 

גרין דיימונדס – תכשיטי יהלומי מעבדה אקולוגיים באחריות מלאה

קיימות כיום חברות רבות העוסקות בייצור ושיווק יהלומי מעבדה, אך רבות מהן אינן מעניקות אחריות או תעודה גמולוגית לכל פריט מטעמן, מה שאמור לעורר את החשד לגבי מקוריות היהלום שבידכם. מותג Green Diamonds הוקם במטרה לספק תכשיטי יהלומים איכותיים במיוחד מהמעבדה לצרכן ובמחיר שפוי, כך שכל אחד יוכל ליהנות מהם ולהבטיח לעצמו את רמת האיכות והערך שנלווים לכל אחד מהיהלומים.

 

החברה פועלת בגישה האקולוגית כך שתהליך הייצור הינו ידידותי לסביבה ואיננו מערב בשום אופן ניצול של משאבים טבעיים או גופים בלתי חוקיים העוסקים כיום במכירת “יהלומי דמים” מאזורי הסחר והעבדות בארצות אפריקה. 

בגרין דיימונדס הנמצאת במתחם הבורסה ליהלומים ברמת גן תוכלו למצוא תכשיטי יהלומי מעבדה מובחרים בייצור בלעדי ובאיכות היהלומים הגבוהה ביותר:

 

קולקציה גדולה ומגוונת של טבעות יהלומים, צמידי טניס מהפנטים בשיבוץ יהלומים עדין ויפהפה, עגילי יהלום המוסיפים נדבך יוקרתי ומושך למראה הפנים ושרשראות יהלומים המעניקות עניין ורושם לכל העונד אותן. כל אחד מהתכשיטים כולל אחריות מלאה ותעודה גמולוגית על יהלומיו, כך שניתן להיות סמוכים ובטוחים במוצר שמקבלים. 

 

כדי שלא יעבדו עליכם – כך מתבצע תהליך ייצור יהלומי מעבדה

מכיוון שתחום יהלומי המעבדה הינו חדש יחסית בישראל והתודעה עוד נמוכה, חשוב לדעת מספר עובדות ופרטים בנוגע לתהליך הייצור, על מנת שיהיה לכם קל יותר לעמת את המוכר מולם ולוודא שאתם רוכשים יהלום שיוצר בטכניקה הנכונה ומטעם יהלומנים וגמולוגים מוסמכים:

יהלומי מעבדה נוצרים כתוצאה מלחץ וטמפרטורה גבוהים, בשיטת CVD הנחשב להליך המועדף. השיטה כוללת שיקוע של גז מתאן ומימן בסריג הגבישי של היהלום והפעלת טמפרטורה מתאימה של כ-1,200 מעלות צלזיוס, שתעלה בהדרגה.

 

אטומי הפחמן המופקים בתהליך יתחברו לאטום גרגירי היהלום במשך קרוב לחודש ימים ובכך למעשה ישכפלו שוב ושוב את המבנה הגבישי של היהלום עצמו. באמצעות התראה ממוחשבת ידעו הטכנאים כי זה הזמן להוציא את היהלום המוכן מהמכבש והוא יישלח לגמולוג המוסמך לצורך בדיקת איכות החומר שהתקבל ועבודת החיתוך. הגמולוג חותך את היהלום על מנת להביא אותו לשלמות ולאחר מכן עוברות האבנים שיבוץ לתכשיטים השונים. 

מאמרים וכתבות

יהלומי מעבדה

חנות יהלומי מעבדה ראשית

חנות יהלומי מעבדה

בבורסה ליהלומים ברמת גן, אשר כבר זכתה לראות את עלייתם ונפילתם של כוכבים כאלו ואחרים במרוץ השנים, קשה לרוב להצביע על מותג אשר ניתן לומר עליו כי לעולם כוחו במותניו. עם זאת, חנות יהלומי מעבדה חדשה אשר פרצה לשוק בשנת 2019, וקידמה במידה רבה את

יהלום סינטטי ראשית

יהלום סינטטי

לא צריך להיות בעל דוקטורט בכלכלה כדי להבין שמחירם של מוצרים נגזר מהביקוש אשר קיים להם. כמו כן, כאשר הביקוש גבוה והאופן בו ניתן להשיג את המוצר מורכב מסובך ויקר, אזי שהמחיר יהיה גם כן בהתאם. לפיכך, בעקבות צירוף 2 העובדות הללו, קל להבין מדוע

הצעת נישואין ראשית

10 הצעות להצעות נישואין מקוריות במיוחד

הצעת נישואין היא אחד הרגעים המכוננים במערכת היחסים של כל זוג, ובשאיפה – מדובר בחוויה של פעם בחיים. לכן חשוב להשקיע בתכנון ההצעה, כדי שגם אתה וגם זוגתך תזכרו את הרגע הזה לתמיד בתור החוויה הכי מרגשת, מפעימה ומקורית – משהו שתרצו לספר עליו לנכדים

עגילים ללא חורים – סוגים ומידע שצריך לדעת

ישנם סוגים רבים של עגילים ללא חורים, כמו גם סיבות רבות ושונות לענוד אותם. הסיבה העיקרית לרוב? הרצון להימנע מניקוב חורים כואבים וקבועים בתנוך האוזן. אבל זו לא הסיבה היחידה. יש נשים רבות אשר מעוניינות ברב גוניות שעגילים ללא חור מציעים, אולי את רוצה להיות

אביא לך אבנים מהירח: רעיונות למתנה יוקרתית לאישה

מחפש רעיונות למתנה יוקרתית לאישה? הגעת למקום הנכון! במאמר שלפניך ריכזנו עבורך את כל המתנות הטובות ביותר עבור האישה שלך. בין אם מדובר במתנה ליום נישואין, מתנת יום הולדת מיוחדת, מתנה לחג או סתם כי מתחשק לך לפנק אותה, חשוב להפתיע אותה במתנה זוהרת שאומרת

הצעת נישואין ראשית

הצעה שאי אפשר לסרב לה: 8 רעיונות מקוריים להצעת נישואין בלתי נשכחת

הצעת הנישואין שלך לאחת שלך, היא אחד הרגעים הגדולים והמשמעותיים בחייכם הזוגיים. מיוחד ככל שיהיה הרגע הזה לכשעצמו, יש להניח שתרצה להשקיע בתכנונו כדי להבטיח שההצעה שלך תהיה מושקעת, מרשימה ובלתי נשכחת. במדריך שלפניך תוכל למצוא 8 רעיונות להצעות נישואין שלא ניתן לעמוד בפניהן. אתה