איפה קונים יהלומי מעבדה? 

אם הגעתם לכאן – סימן שגם אתם תוהים איפה קונים יהלומי מעבדה שאיכותם מובטחת. בעקבות פריצת הדרך הטכנולוגית המאפשרת כיום לרכוש יהלומים שמקורם בייצור בתנאי מעבדה השווים בתכונותיהם הכימיות והפיזיקליות ליהלומים הטבעיים, קמו לא מעט “מעבדות דמה” שמספקות חיקויים ללא אחריות או פיקוח על תהליך הייצור ומנסות למכור לכם אבנים לא אמיתיות וחסרות כל ערך. אז ממי עדיף לקנות וממי כדאי להיזהר?

 

בין אם אתם רוצים לרכוש טבעת אירוסין, עגילים מהפנטים או שרשרת יהלום ייחודית, בוודאי תעדיפו לרכוש יהלומי מעבדה, שמיוצרים באותם התנאים והטכניקה המקורית מהטבע ומחירם מופחת משמעותית. כך ציבור המאורסים יכול ליהנות מטבעות יהלום אמיתיות במחיר של כמה אלפי שקלים לטבעות היוקרתיות ביותר וכל המתקשטות בצמידי טניס חדשים ומשובצים ייהנו ממחיר אטרקטיבי של כ-10,000 ₪. זאת לעומת יהלומים אמיתיים שנמכרים בעשרות אלפי שקלים לתכשיט הזול ביותר ויכולים להגיע גם לשווי ערך של מכונית משפחתית חדשה. 

 

איפה קונים יהלומי מעבדה

 

הבורסה ליהלומים ברמת גן

מכיוון שיהלומי המעבדה מיוצרים בשיטה חובקת עולם ונתונים לסטנדרטים ותקנים מחמירים במיוחד, מומלץ לרכוש אותם אך ורק מהבורסה ליהלומים הממוקמת ברמת גן. 

המעבדה היושבת בבורסה, מבצעת תהליך ייצור יהלומי מעבדה בשיטת הייצור הבלעדית המקובלת בארץ ובעולם, תוך שהיא עורכת סדרות בדיקות קפדניות לכל יהלום שמופק תחת ידיה.

 

למעשה, רק הבורסה ליהלומים רשאית לקבוע את ערכו של היהלום מבחינת הקראט שלו, הצבע ורמת הניקיון. לאחר שתנאים אלה נקבעים עבור כל אחד מהיהלומים, ממשיכים היהלומים אל שלב החיתוך, העיצוב והשיבוץ על תכשיטים שונים, המיושם באופן אחראי ומקצועי תוך שגמולוגים מוסמכים בלבד מבצעים אותו מבלי לפגוע בצורה הפיזית. דרך הבורסה תוכלו למצוא יהלומים “פיין קאט” (חיתוך מושלם) באיכות מובילה, כך שהיהלומים עצמם, גם אם הגיעו מהמעבדה, יהיו יוקרתיים, מנצנצים ומשגשגים באופן המושלם. 

 

זהירות, נוכלים

כאשר הרכישה מבוצעת דרך סוחרי יהלומים כאלה ואחרים, המבטיחים לכם יהלום מקורי מבלי להעניק תוקף ואחריות לכך, אתם מסתכנים במוצר שנוטה לפגמים ולעתים אף ברכישה של פריט או תכשיט שכלל איננו כולל יהלומים אמיתיים. הדבר מתגלה בדרך כלל כשהיהלומים נופלים, נפגמים, נשברים או נסדקים, כשהברק שלהם דועך ונראה שהתכשיט כולו מאבד מהקסם והאנרגיה המיוחדים שלו. מאחר שיהלומים אלה לא הגיעו מתנאי המעבדה המפוקחים ומטובי המקצוענים, מחירם יהיה אפילו נמוך יותר מזה שמוצע בבורסה. כל צרכן שיתפתה לצרוך יהלומים שכאלה עשוי לגלות בהקדם שהוא שילם ממיטב כספו בעבור יהלום בלתי מקורי או בעבור ייצור רשלני מאוד. 

 

גרין דיימונדס – תכשיטי יהלומי מעבדה אקולוגיים באחריות מלאה

קיימות כיום חברות רבות העוסקות בייצור ושיווק יהלומי מעבדה, אך רבות מהן אינן מעניקות אחריות או תעודה גמולוגית לכל פריט מטעמן, מה שאמור לעורר את החשד לגבי מקוריות היהלום שבידכם. מותג Green Diamonds הוקם במטרה לספק תכשיטי יהלומים איכותיים במיוחד מהמעבדה לצרכן ובמחיר שפוי, כך שכל אחד יוכל ליהנות מהם ולהבטיח לעצמו את רמת האיכות והערך שנלווים לכל אחד מהיהלומים.

 

החברה פועלת בגישה האקולוגית כך שתהליך הייצור הינו ידידותי לסביבה ואיננו מערב בשום אופן ניצול של משאבים טבעיים או גופים בלתי חוקיים העוסקים כיום במכירת “יהלומי דמים” מאזורי הסחר והעבדות בארצות אפריקה. 

בגרין דיימונדס הנמצאת במתחם הבורסה ליהלומים ברמת גן תוכלו למצוא תכשיטי יהלומי מעבדה מובחרים בייצור בלעדי ובאיכות היהלומים הגבוהה ביותר:

 

קולקציה גדולה ומגוונת של טבעות יהלומים, צמידי טניס מהפנטים בשיבוץ יהלומים עדין ויפהפה, עגילי יהלום המוסיפים נדבך יוקרתי ומושך למראה הפנים ושרשראות יהלומים המעניקות עניין ורושם לכל העונד אותן. כל אחד מהתכשיטים כולל אחריות מלאה ותעודה גמולוגית על יהלומיו, כך שניתן להיות סמוכים ובטוחים במוצר שמקבלים. 

 

כדי שלא יעבדו עליכם – כך מתבצע תהליך ייצור יהלומי מעבדה

מכיוון שתחום יהלומי המעבדה הינו חדש יחסית בישראל והתודעה עוד נמוכה, חשוב לדעת מספר עובדות ופרטים בנוגע לתהליך הייצור, על מנת שיהיה לכם קל יותר לעמת את המוכר מולם ולוודא שאתם רוכשים יהלום שיוצר בטכניקה הנכונה ומטעם יהלומנים וגמולוגים מוסמכים:

יהלומי מעבדה נוצרים כתוצאה מלחץ וטמפרטורה גבוהים, בשיטת CVD הנחשב להליך המועדף. השיטה כוללת שיקוע של גז מתאן ומימן בסריג הגבישי של היהלום והפעלת טמפרטורה מתאימה של כ-1,200 מעלות צלזיוס, שתעלה בהדרגה.

 

אטומי הפחמן המופקים בתהליך יתחברו לאטום גרגירי היהלום במשך קרוב לחודש ימים ובכך למעשה ישכפלו שוב ושוב את המבנה הגבישי של היהלום עצמו. באמצעות התראה ממוחשבת ידעו הטכנאים כי זה הזמן להוציא את היהלום המוכן מהמכבש והוא יישלח לגמולוג המוסמך לצורך בדיקת איכות החומר שהתקבל ועבודת החיתוך. הגמולוג חותך את היהלום על מנת להביא אותו לשלמות ולאחר מכן עוברות האבנים שיבוץ לתכשיטים השונים.