איפה קונים יהלום סינטטי?

טרנד יהלומי המעבדה הופך לפורה ומשגשג בשנים האחרונות וצפוי להרחיב את היקף פעילותו באופן משמעותי כבר מהשנה הקרובה. הסיבות: מדובר ביהלום זול יותר, שאיננו מזיק לסביבה ונראה בדיוק כמו כל יהלום אותנטי ממעמקי האדמה. אז איפה קונים יהלום סינטטי, מהם יתרונותיו ומה כדאי לבדוק טרם הקנייה?

 

יהלום הוא יהלום, בין אם יוצר בתנאי מעבדה או בין אם בחסות הטבע. גם המומחה הטוב ביותר לא יוכל לעמוד על ההבדלים בין השניים ונראה כי הדרך למיטוב המחירים בשוק מתקרבת בצעדי ענק. ועם זאת, ניתן כבר כיום לרכוש יהלומי מעבדה סינטטיים במחירים אטרקטיביים במיוחד וליהנות מתכשיט עמיד, יוקרתי, מרשים וכריזמטי הנשמר לנצח ובעל איכות מעולה. כך למשל, מחירן של טבעות יהלומים או טבעות אירוסין עם יהלום מעבדה יעלו בממוצע כ-4,000 ₪, לעומת מחירה של טבעת היהלום הטבעי המתקבעת על מחיר של כ-10,000 ₪; צמיד טניס משובץ יהלומי מעבדה יעלה בממוצע כ-10,000 ₪, לעומת מחירו של צמיד הטניס המשובץ יהלומים טבעיים בעלות של כ-25,000 ₪ וכן הלאה. 

 

איפה קונים יהלום סינטטי

 

המקום המומלץ ביותר לרכישת יהלומים סינטטיים

יהלומים סינטטיים, כלומר אלה שהופקו בתנאי מעבדה, ניתנים לרכישה במגוון רחב של חנויות תכשיטים, תיקים, שעונים, ארנקים ובגדים. אך למרות זאת, מאחר שייצור היהלומים בתנאי מעבדה הינו בסמכותה הבלעדית של הבורסה ליהלומים ברמת גן, רצוי לרכוש את היהלום מחנויות הבורסה עצמה על מנת להבטיח שהאבן יוצרה בתקנים ובסטנדרטים הבינלאומיים ואיכותה גבוהה במיוחד.

 

אם ברצונכם לרכוש תכשיטי יהלום או תכשיטים בשיבוץ יהלומי מעבדה, מותג היוקרה Green Diamonds מעמיד לרשותכם מגוון רחב של דגמים מרהיבים שעוצבו ושובצו ביד מקצועית, על ידי גמולוגיים מוסמכים בלבד. כמו כן, לכל תכשיט בחנות קיימת אחריות מלאה ותעודה גמולוגית המצהירה לגבי איכות היהלום והערכים שלו מבחינת דירוג הניקיון, הצבע, החיתוך והקראט. 

 

ידידותיים לסביבה, רחוק מ”יהלומי הדמים”

שלוש עשרה שנים עברו מאז הסרט “לגעת ביהלום” שהימם את העולם שלא היה ער במידה מספקת לתופעה. כריית יהלומים מאזורי הסחר והעבדות (המכונה “יהלומי דמים”) הפכה מאז לסוג של גנאי בציבור ומנעה מאנשים רבים לקחת חלק פעיל ברכישת יהלומים, כולל הימנעות מרכישת תכשיטי יהלומים, בשל הקושי להבין מהו מקורו האמיתי של היהלום והאם הוא הגיע כתוצאה ממעגל הטרור והפשיעה ביבשת השחורה. 

לעומת יהלומים אלה הנכרים ממשאבי הטבע הקיימים, יהלומים סינטטיים הם יהלומים שנוצרו בתנאי מעבדה מאפס ומקורם מתוך המעבדה מהווה ערובה לכך שאין להם שום יד ורגל בתעשייה הנפשעת. יתרה מכך, כל יהלום סינטטי שמופק בתהליך שמדמה במדויק את הפרשי הלחץ והטמפרטורה הקיימים בטבע, איננו משפיע במידה דומה על שינויים בתוואי שטחי הכרייה או תורם לחורבן וההרס האקולוגי סביב המכרות. בעידן שבו אסונות אנושיים חסרי תקדים כמו הפיצוץ הגרעיני בצ’רנוביל או אסון האקלים באמזונס עדיין מהדהדים בראשנו, חשוב להפוך גם את רכישת האבנים הטובות לסוגיה בטוחה יותר לסביבה ומטיבה איתה. 

 

כך תדעו שאתם רוכשים יהלום מעבדה ולא חיקוי זול

בשוק קיימים לא מעט חיקויים וזיופים המנסים לדמות את מראה היהלום, מזרקונים (הנחשבים לחומר סינטטי חסר ערך במלוא מובן המילה) ועד חומרים דומים כמו קוורץ, זכוכית או מואסניט. אם הרכישה שלכם מתבצעת לא מחנויות מתחם הבורסה ליהלומים, או אם קיבלתם במתנה יהלום שמקוריותו תלויה בספק,

 

תוכלו לקחת את היהלום שבידכם לבדיקה מקצועית, או לדרוש את התעודה הגמולוגית שהחנות חייבת להציג טרם הרכישה. אם אתם נתקלים בסירוב או תירוצים שונים, סביר להניח שמדובר בזיוף. בנוסף, העמיקו לפני הרכישה מעט יותר את הידע הקיים לכם לגבי תכונות היהלום, המרקם, הצורה והמאפיינים על מנת שתוכלו לקבוע כי זהו יהלום אמיתי ואיכותי, לשאול את השאלות הנכונות ולברר פרטים שיוכלו לעזור לכם לבצע רכישה נכונה ומתגמלת.