איך לבחור עגילי יהלומים מושלמים

עגילי יהלומים הם, ללא ספק, בין התכשיטים המבוקשים ביותר בעולם. עגילי יהלום מגיעים במגוון סוגי מתכות יוקרתיות שבהן משובצים יהלומים נצחיים, מה שהופך אותם לקלאסיקה אמיתית ופריט חובה בכל מלתחה.

לקטלוג עגילי היהלומים שלנו לחצו כאן >>>

 

אין אישה שלא תשמח לקבל כמתנת יום הולדת או מתנה ליום הנישואין או כל אירוע חגיגי אחר, זוג עגילים יהלומים מנצנץ. עגילי יהלומים הם הרבה מעבר לעוד תכשיט יוקרתי להשלמת הלוק – מדובר למעשה בהשקעה לטווח הארוך. לכן חשוב להבין איך לבחור עגילי יהלומים, על מנת שתחושו בטוחים ברכישה שלכם. המשיכו לקרוא כדי ללמוד מה חשוב לדעת כשקונים עגילי יהלומים.

 

למה חשוב לשים לב כשרוכשים עגילי יהלומים?

עגילי יהלומים הם תכשיט ורסטילי, אלגנטי ורב תכליתי, הניתן להתאמה אישית. בצורתם הבסיסית ביותר, עגילי יהלום מורכבים מיהלום המונח בתוך מסגרת מתכת. עם זאת, יש הרבה וריאציות ואלמנטים שונים הנוגעים לעיצוב עגילי יהלומים. אף שמגוון האפשרויות נראה אינסופי ועלול להרתיע את חלקכם, אל חשש – המדריך שלפניכם יעזור לכם להבין בדיוק מה אתם קונים כדי שתוכלו לבחור את זוג עגילי היהלום המושלם עבורכם או עבור האדם לו אתם מעניקים אותם כמתנה.

 

הרבה מעבר לאבן: על תכונות היהלום שחשוב להכיר

יהלום הוא החומר הקשה ביותר על פני כדור הארץ. כ – 112 מיליון קראט יהלומים נכרים בכל רחבי העולם בשנה אחת. התקן האוניברסלי המשמש להערכת איכותם של יהלומים נקרא “ארבעת ה – C “. אלו הם הקריטריונים לבחינת שוויו של יהלום בכלים מקצועיים על פי ארבעה פרמטרים שהם: חיתוך (Cut), צבע (Color), ניקיון (Clarity) ומשקלו בקראט (Carat). התשובה לשאלה: “איך לבחור עגילי יהלומים?” תלויה במידה רבה ביכולת שלכם לזהות אילו מבין ארבעת התכונות שמנינו לעיל, הן החשובות ביותר בתכשיט מסוג זה.

 

הדבר הראשון שחשוב לשים אליו לב בבחירת עגילי יהלומים: צבעו של היהלום

עגילי יהלומים מונחים קרוב יחסית לקו השיער של האדם שעונד אותם על אוזניו, ולכן צבע השיער נוטה להשתקף בהם. זאת מאחר ויהלומים משקפים באופן טבעי את הצבעים שהם קרובים אליהם. כדי להימנע מכך שעגילי היהלום יקבלו גוון אחר, כדאי לבחור ביהלום חסר צבע (יהלום שקוף). למרות שהיהלומים האלו בדרך כלל יקרים יותר, אתם תבחינו בהבדל משמעותי בנראות של עגילי היהלום אם תבחרו ביהלומים שקופים. למרבה המזל, ישנם פרמטרים אחרים שתוכלו לשחק איתם כדי להימנע מחריגה מהתקציב שלכם.

 

האם יש חשיבות לרמת הניקיון של היהלום בבחירת עגילי יהלומים?

בקניית תכשיטי יהלומים מסוגים שונים, כגון טבעת יהלום, למשל, במקרים רבים נהוג לתת משקל לרמת הניקיון של היהלום בתכשיט. דירוג רמת הניקיון של היהלום מתייחס לכמות הפגמים הקיימים ביהלום, כאשר ישנן 11 רמות של ניקיון. אולם כשמדובר על יהלומים המשובצים בעגילים, מכיוון שיהלומים אלו עומדים להיות מונחים על תנוכי אוזניכם, ממילא אף אחד לא יבחין בפגמים מיקרוסקופיים ביהלום. לכן אין כל פסול ברכישת עגילי יהלומים שדירוג הניקיון שלהם נמצא בקצה התחתון של סקאלת הניקיון. זה יאפשר לכם להשקיע את כספכם בפרמטרים המשמעותיים יותר בבחירת עגילי יהלומים, עליהם נסביר בהמשך.

 

כיצד החיתוך של היהלום רלוונטי לבחירת עגילי יהלומים?

חיתוך היהלום בעגילי יהלומים ובכלל, משפיע על הסימטריה והפרופורציות של היהלום. האופן בו היהלום נחתך, למעשה משפיע על כמות האור שהיהלום מחזיר. פירוש הדבר הינו שהנצנוץ של היהלום בתכשיט תלוי במידה רבה בחיתוך שלו. לכן מומלץ לבחור עגילי יהלומים בעלי ציוני חיתוך מעולים או טובים מאוד כדי ליהנות מעגילים במראה יוקרתי ועתיר ברק.

 

קונים עגילי יהלומים? אל תתרגשו ממשקל היהלום המרכזי בקראט

קראט הוא יחידת המידה המתייחסת למשקלו של היהלום, ולא לגודל שלו. מכיוון שעגילי יהלום נמצאים כאמור על תנוכי האוזניים, לקראט גדול אין חשיבות רבה במקרה זה. למעשה, יהלום עם קראט גדול יותר וציון חיתוך ירוד, יראה קטן יותר מאשר יהלום קטן יותר עם ציון חיתוך גבוה יותר. לכן כדי להפיק את המרב מהתקציב שעומד לרשותכם, בחרו עגילי יהלומים במשקל יהלום מרכזי של עד 1 קראט. זה יחסוך לכם באופן משמעותי בעלויות ואף אחד לא ישים לב להבדל.

 

איך לבחור עגילי יהלומים יפהפיים בלי לנקב את הכיסים?

במדריך זה סקרנו את הגורמים החשובים ביותר לבחירת עגילי יהלומים. אם הגעתם עד פה, אנחנו סמוכים ובטוחים שכבר ברור לכם על מה קריטי יותר לשים דגש בבחירת היהלום עבור העגילים שלכם, ועל מה פחות. דרך נוספת לחסוך בעלויות מבלי להתפשר על איכותם של עגילי יהלומים, היא בחירת עגילי יהלומים בשיבוץ יהלומי מעבדה, עליה נסביר בהרחבה בשורות הבאות.

 

מה היתרון בבחירת עגילי יהלומים בשיבוץ יהלומי מעבדה?

עגילי יהלומים בשיבוץ יהלומי מעבדה הם הבחירה הנבונה עבור מי שמעוניין לרכוש עגילי יהלומים לשימוש עצמי או כמתנה. מדובר בעגילי יהלומים המשובצים ביהלומים שיוצרו בתנאי מעבדה, אולם הם אינם נופלים באיכותם או ביופיים מעגילי יהלומים טבעיים. עגילי יהלומי מעבדה הם לא  רק יפים, נצחיים ועמידים לאורך זמן, אלא גם עולים משמעותית פחות ממקבילותיהם שנכרו מן הטבע בשיטות כרייה מיושנות ומזיקות לסביבה. כיום, ניתן להשיג עגילי יהלומים בשיבוץ יהלומי מעבדה במגוון צבעים, חיתוכים, משקלים ורמות ניקיון, המשתלבים באופן נפלא עם מגוון סגנונות עיצוביים.

 

בשורה התחתונה: כך תבחרו עגילי יהלומים מושלמים

עכשיו כשאתם מבינים מהם הפרמטרים שמשפיעים על הניראות של עגילי יהלומים ועל הברק שלהם, כל שנותר לכם לעשות הוא לבחור את סגנון עגילי היהלומים המועדף עליכם או על מקבלת המתנה. בסופו של דבר, בחירת עגילי יהלומים היא עניין של טעם אישי ולכן חשוב לבחור עגילי יהלומים שמתאימים לסגנון האישי של האדם שצפוי לענוד אותם. יש מי שמעדיפות עגילי יהלום צמודי אוזן מזהב לבן, בעוד שאחרות תשמחנה יותר לקבל עגילי יהלומים תלויים משובצים העשויים זהב צהוב. כך או כך, עגילי יהלומים הם מתנה נדיבה, יוקרתית, מושקעת ויוצאת דופן לכל הדעות, שתשדרג את הלוק של האדם שיענוד אותם ויוסיף עוד ניצוץ לחייכם. 

איך לבחור עגילי יהלומים